درد مقعد به چه علتی ایجاد میشود؟ درمان سریع اسپاسم زودگذر مقعد

درد مقعد

درد مقعد یا درد رکتوم یک مشکل شایع است که به حس ناراحتی در قسمت انتهایی راست روده گفته میشود. در این نقطه از بدن تعداد زیادی عصب وجود دارد، بنابراین معمولاً بیمار درد شدیدی را احساس می کند.

علت این درد اغلب بیماریهای مقعدی مثل بواسیر و شقاق است و به ندرت از بیماری بدخیم مثل سرطان ناشی میشود. اما در هر صورت توصیه میشود، برای پیدا کردن علت درد با پزشک مشورت نمایید. ساده ترین راه تسکین درد، مصرف مسکن های بدون نسخه و نشستن در آب گرم است. اگر میخواهید بدانید درد مقعدی نشانه چیست؟با همراه ما باشید.

علائم

درد در ناحیه مقعدی می تواند در دهانه و یا داخل رکتوم احساس شود و با علائمی مختلفی همراه باشد که مهمترین آن ها عبارتند از :

علت درد مقعدی چیست؟

 درد مقعدی میتواند علت های بسیاری داشته باشد و نیاز به بررسی های بیشتر علائم توسط پزشک دارد. در ادامه چند علت یا دلیل شایع برای ایجاد درد را بررسی می کنیم:

بواسیر یا هموروئید 

بواسیر مهمترین علت درد مقعدی

این بیماری شایع ترین علت درد دهانه مقعد است که در حدود 75% از مردم را حداقل برای یک مرتبه درگیر می کند. بواسیر متورم شدن یا گشاد شدن رگ ها در داخل مقعد و یا خارج از آن است که میتواند همراه با خونریزی و یا تجمع لخته خون در آن باشد که در این صورت درد شدیدی برای بیمار ایجاد میشود.

راه درمان بواسیر، قطع کردن این بافت متورم شده با جراحی است. از آنجایی که جراحی هموروئید درد زیادی داشته و عوارض متعددی را برای بیمار ایجاد میکرد. چند سالی است که لیزر جایگزین آن شده است. با استفاده از لیزر، میتوان بیماری را سرپایی، بدون احساس درد و خونریزی و نیز بدون ایجاد عوارض بعدی درمان نمود.

بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟علت، علائم و تشخیص هموروئید مقعد

شقاق یا فیشر مقعد 

شقاق یا فیشر از دیگر عوامل شایع در ایجاد درد ناحیه مقعدی است. این بیماری زخم عمیق و باریک در لبه مقعد است که میتواند باعث درد ضربان دار مقعدی، سوزش و خارش و یا خونریزی شود.

شاید این بیماری در ظاهر یک زخم ساده به نظر برسد. اما نباید از درمان آن به سادگی عبور کرد. زیرا در صورت عدم درمان، میتواند با تداوم یبوست و تشدید عفونت، زمینه را برای ایجاد بیماری های دیگری مثل آبسه، فیستول، هموروئید و … فراهم کند. 

در صورتی که شقاق با مصرف پمادها و تغییر رژیم غذایی بهبود نیافت، درمان های جراحی و لیزر درمان ضرورت دارد. لیزر بهترین روش درمان شقاق است. زیرا با انجام آن در کمتر از یک ساعت و برای همیشه از شر این بیماری خلاص خواهید شد!

بیشتر بخوانید : شقاق چیست؟ علت، علائم و عوارض فیشر مقعدی

رابطه جنسی مقعدی 

رابطه جنسی مقعدی از علت های درد مقعدی

مقعد دارای دو عضله به نام اسفنکتر مقعدی است. یکی از این عضلات به اختیار و دیگری بدون اختیار باز و بسته میشود. حال وارد شدن هر شیء یا عضو جنسی به این عضله علاوه بر اینکه درد شدیدی را ایجاد میکند، میتواند باعث آسیب دیدن عضله شود و با تکرار این عمل باعث بی اختیاری در کنترل دفع گردد. بنابراین بهتر است، از انجام این رابطه خودداری نمایید.

این درد معمولاً پس از چند ساعت برطرف میشود. اگر درد شدیدی دارید میتوانید از مسکن ها کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : آیا رابطه مقعدی می تواند باعث بواسیر شود ؟

فیستول مقعد

فیستول به ایجاد یک راه یا اتصال غیر طبیعی بین دو عضو از بدن گفته میشود. در مورد مقعد این اتصال مابین بخشی از راست روده و پوست اطراف مقعد ایجاد میشود.

علت فیستول معمولاً، آبسه های درمان نشده و طولانی مدت است. این بیماری میتواند به شکل ایجاد یک زخم قرمز و برآمده در اطراف مقعد مشاهده شود و معمولاً با درد، خونریزی، ترشحات عفونی و … همراه است.

تنها راه درمان این بیماری در گذشته جراحی بود. اما در حال حاضر درمان فیستول با لیزر، جایگزین روشهای قدیمی شده است. لیزر درمان قطعی بوده و در سریع ترین زمان ممکن، بیماری شما را رفع می کند.

بیشتر بخوانید : فیستول مقعدی چیست؟ علت، علائم و روشهای تشخیص

درد استخوان دنبالچه 

درد استخوان دنبالچه

این استخوان مثلثی شکل در میانه باسن قرار دارد و آسیب دیدن آن میتواند درد شدیدی را ایجاد کند. عوامل از جمله زایمان، فشار، اضافه وزن، تومورها و شکستگی می توانند باعث آسیب دیدن استخوان شوند.

درد ناشی از این استخوان در پایین ترین قسمت ستون فقرات احساس میشود و با نشستن یا تلاش برای ایستادن نیز شدت می یابد. برای درمان این درد انجام فیزیوتراپی و ورزش و یا تزریق داروهای بی حسی توصیه میشود.

یبوست 

یبوست شایع ترین مشکل گوارشی است. که به دشواری در تخلیه روده ها در اثر سفت شدن مدفوع گفته میشود. یبوست میتواند علت های بسیار داشته باشد اما معمولاً رژیم غذایی فاقد فیبر علت آن شناخته میشود. یبوست میتواند یکی از علت های مهم درد مقعدی باشد.

درمان درد مقعد در اثر یبوست مصرف میوه ها و سبزیجات و غلات و به طور کلی غذاهای پر فیبر است. در صورتی که یبوست به حالت مزمن تبدیل شده و بیشتر از یک هفته ادامه داشت، لازم است با پزشک مشورت نمایید. زیرا عدم درمان آن میتواند عوارضی را به همراه داشته باشد، که مهمترین آن بیماری هموروئید است.

بیماری های التهابی روده

بیماری های التهابی روده، مثل کرون، کولیت اولسراتیو و … به ندرت علت درد مقعد هستند. این بیماری ها موجب عفونی و ملتهب شدن روده میشوند. بیماریهای التهابی می توانند باعث درد و خونریزی در دستگاه گوارش شوند. از دیگر علائم این بیماری میتوانیم به تب، اسهال، یبوست، بی اشتهایی، درد شکم و کاهش وزن بی دلیل اشاره کنیم.

راه درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. تنها میتوان با مصرف دارو و رعایت رژیم غذایی التهاب ایجاد شده را کنترل و برطرف نمود. تا به این ترتیب دوره های بهبودی بیماری طولانی تر شود. 

اسهال 

 این شرایط به آبکی شدن مدفوع گفته میشود که با تحریک مقعد و درد آن همراه است. اسهال میتواند از عوامل متعددی نشات گیرد. اما در بیشتر موارد باکتریها و ویروسها عامل این وضعیت هستند.

اسهال معمولاً در طی 2 الی 3 روز برطرف میشود. اگر این شرایط ادامه دار بود، لازم است برای درمان به پزشک مراجعه نمایید. زیرا که اسهال طولانی مدت منجر به بی آبی بدن شده و میتواند عوارض خطرناکی را برای بدن به همراه داشته باشد.

بیماری های آمیزشی یا STD ها

به بیماری هایی که از طریق مقاربت جنسی منتقل میشوند، STD گفته میشود. این بیماری های عفونی مثل تبخال، کلامیدیا، سیفلیس و ویروس پاپیلوم انسانی (زگیل تناسلی) اگر به مقعد و راست روده را پیدا کنند، میتواند باعث درد رکتوم شوند. درد، خارش و ترشحات و نیز خونریزی از علائم اصلی این بیماریهای به شمار میرود.

کیست مویی 

کیست مویی

کیست مویی نوعی بیماری مقعدی است. این بیماری باعث ایجاد برجستگی ملتهاب و دردناکی میشود. این بیماری بیشتر پایین تر از کمر و مابین دو کفل ایجاد میشود. علت کیست مویی برگشت مو به داخل پوست است. از نشانه های این بیماری میتوانیم به درد، سوزش، خارش، خونریزی و ترشحات عفونی از زخم اشاره کنیم.

راه درمان کیست مویی جراحی و لیزر است. از آنجایی که برای از بین بردن این بیماری باید بخش وسیعی از اطراف کیست تخلیه شود، اگر درمان با جراحی سنتی انجام شود، میتوان درد شدیدی داشته و باعث ایجاد عفونت شود.

بیشتر بخوانید :کیست مویی چیست؟علت، علائم، انواع و پیشگیری

سندرم لواتورآنی 

سندرم لواتورآنی از علت های درد مقعد

این سندرم اسپاسم زودگذر مقعدی است که در اثر گرفتگی عضلات کف لگن ایجاد شده و میتواند باعث احساس درد در مقعد شود. این شرایط بیشتر در زنان رخ می دهد اما امکان بروز آن در مردان نیز وجود دارد.

از علائم این وضعیت میتوانیم به نفخ، درد مثانه، درد مهبل، احساس درد هنگام دفع ادرار یا مقاربت و درد در سمت چپ شکم اشاره کنیم. این شرایط نیاز به درمان خاصی ندارد، زیرا معمولاً بدون درمان رفع میشود.

گرفتگی مقعد (اسپاسم)

این شرایط از گرفتگی عضلات در این ناحیه ناشی میشود و درد شدیدی را در کنال یا اطراف مقعد ایجاد می کند. گرفتگی با سندرم سندرم لواتور آنی متفاوت است. چرا که معمولا این درد در طی چند دقیقه رفع میشود اما درد سندرم ممکن است تا چند روز پا برجا باشد.

این وضعیت در زنان شایع تر از مردان است. علت دقیق گرفتگی رکتوم مشخص نیست اما عواملی مانند فعالیت جنسی، قاعدگی، یبوست و فشار احتمال بروز این شرایط را افزایش میدهند.

سرطان مقعد

 سرطان مقعد رشد و تکثیر بی رویه سلولها در مقعد است. این بیماری در ابتدا بدون علامت است ولی با رشد توده ممکن است به دیگر اندام فشار وارد شده و بیمار علائم از جمله درد را احساس کند. خونریزی، احساس توده ای در مقعد و حس ناکامل بودن دفع از علائم این بیماری هستند.

البته لازم به ذکر است این علائم بیشتر ناشی از بیماریهای شایع مقعدی مثل بواسیر و شقاق ایجاد می شود ولی لازم است برای اطمینان با پزشک مشورت کنید. راه های درمان سرطان میتواند از شیمی درمان، پرتو درمانی تا عمل جراحی متغیر باشد.

پرولاپس مقعد 

در این شرایط بخشی از رکتوم یا همان راست روده از مقعد خارج میشود. ضعف عضلات این بخش از بدن به خصوص بعد از 50 سالگی میتواند باعث ایجاد این وضعیت شود. این بیماران ممکن است همزمان با بیرون زدگی مقعدی خونریزی، یبوست، بی اختیاری مدفوع و ترشحات مخاطی از مقعد را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید : بیرون زدگی مقعد یا روده، علت و درمان + عکس واقعی

پروستاتیت 

 مشکلات مربوط به پروستات از جمله پروستاتیت (التهاب غده پروستات) میتواند درد رکتوم را به همراه داشته باشد. این وضعیت می توان در هر سنی ایجاد شود. مردانی که تجربه قرار دادن سوند یا دیگر تجهیزات پزشکی در مجرای ادرار را داشته اند، بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند. مصرف آنتی بیوتیک میتواند به درمان پروستاتیت کمک نماید.

برای تشخیص علت درد مقعد تماس بگیرید!

ما در کنار شما هستیم تا علت این درد تشخیص داده شود. برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما و کمک به تشخیص و درمان علت درد مقعدی همین حالا تماس بگیرید.

درد مقعد هنگام دفع

درد مقعد ممکن است در تمام طول روز احساس شود و یا با دفع مدفوع شدت بگیرید. این وضعیت در اغلب موارد از بیماری بواسیر ناشی میشود.

بواسیر داخل کانال یا مجرای رکتوم است وقتی مدفوع برای دفع از این کانال عبور می کند، سطح بواسیر را خراشیده و به آن فشار وارد می کند. به همین جهت درد بیمار هنگام دفع تشدید میشود.

بیشتر بخوانید : علت درد مقعدی هنگام دفع مدفوع چیست؟ + درمان فوری

درمان درد مقعدی در اثر یبوست چیست؟

یبوست شایع ترین علت درد مقعد است. برای رفع این مشکل، باید در درجه اول یبوست را با مصرف انواع میوه ها و سبزیجات دارای فیبر درمان نمایید.

برای کاهش درد می توانید یک لگن را از آب گرم کنید و برای 20 دقیقه چندین مرتبه در روز در آن بنشینید. مصرف پماد لیدونکائین نیز می تواند در رفع سریع درد موثر باشد.

بهترین راه درمان درد مقعدی

درمان درد مقعدی

همان طور که مفصلاً اشاره کردیم، درد مقعد میتواند علت های مختلفی داشته باشد. پس امکان معرفی یک روش درمان مشخص، برای همه ی این علت ها وجود ندارد. درد مقعد می تواند هشداری جدی از بیماریها باشد. پس از کنار آن ساده عبور نکنید! هر بیماری هر چند ساده اگر به موقع درمان نشود، به مشکلی خطرناک یا حتی کشنده تبدیل خواهد شد. برای اینکه بتوانید سریع تر و با بهترین روش از شر بیماری خود خلاص شوید، لازم است از یک پزشک متخصص گوارش یا جراح کمک بگیرید. 

در ضمن اگر همراه با درد، علائمی مثل خونریزی، خون در مدفوع یا احساس توده ای در مقعد یا ناکامل بودن عمل دفع را دارید. وضعیت اورژانسی تلقی میشود و نباید زمان را تلف کرد. در غیر این صورت عواقب کار با شما است.

درمان خانگی درد مقعد

درد شدید ناحیه مقعد، وضعیت بسیار آزار دهنده ای است. در صورتی که هنوز از پزشک کمک نگرفته اید، می توانید با راهکارهای زیر برای مدتی کوتاه درد خود را تسکین دهید. به یاد داشته باشید، این روشها نمی توانند جایگزین درمان های موثر شوند، چرا که بیماری شما دیر یا زود عود کرده و ممکن است وضعیت را پیچیده و آزار دهنده تر از قبل کند.

 • درمان یبوست : همان طور که ذکر شد، یبوست از شایع ترین علل درد این بخش بدن است. برای رفع این شرایط مصرف انواع میوه ها و سبزیجات، غلات سبوس دار و انجام ورزش توصیه میشود. در صورت کارآمد نبودن این موارد استفاده از نرم کننده های مدفوع نظیر پسلیوم نیز برای تسهیل در تخلیه روده توصیه میشود.
 • حمام سیتز : نشستن در یک وان آب داغ برای حداقل نیم ساعت و چند بار در روز میتواند به تسکین درد این ناحیه کمک نماید.
 • پماد ها : استفاده از پماد لیدوکائین میتواند در برطرف کردن سریع درد موثر باشد. اگر علت این درد شقاق یا بواسیر است، مصرف پماد های مناسب این بیماری نیز میتواند راه حل خوبی برای برطرف کردن درد باشد، اما موقتی!
 • مسکن ها : مصرف داروهای خوراکی بدون نسخه مانند استامینوفن، آسپرین یا ایبوپروفن و…. میتواند برای حداقل چند ساعت درد شما را تسکین دهند. به شرطی که در مصرف آنها زیاده روی نکنید.

سوالات متداول

علت تیرکشیدن مقعد چیست؟

شایعترین علت احساس درد یا اصطلاحاً تیرکشیدن مقعد ابتلا به بیماری بواسیر یا هموروئید است. پس قبل از هر چیز احتمال ابتلا به این بیماری را بررسی کنید.

آیا مصرف دارو برای درد مقعدی موثر است؟

خیر تا زمانی که علت این درد رفع نشود، این احساس ناخوشایند همچنان پابرجاست. به علاوه مصرف داروی مسکن در طولانی مدت عواقب خود را به دنبال دارد.

82 دیدگاه دربارهٔ «درد مقعد به چه علتی ایجاد میشود؟ درمان سریع اسپاسم زودگذر مقعد»

 1. سلام. من چند سال پیش بواسیر داشتم و پماد استفاده کردم. الان مقعدم خیلی درد میکنه. احساس می کنم مدفوعم کامل خارج نمیشه. چه دارویی پیشنهاد می کنید؟

  1. درد مقعد علت های زیادی داره. اما چون ذکرکردین که همراه با خونریزی هست. احتمالا به بواسیر دچار شدین

  1. این مورد نیاز به بررسی و معاینه داره. همین حالا با کلینیک تماس بگیرین براتون وقت معاینه تعیین کنن

 2. من چند سال پیش بواسیر داشتم و عمل کردم. الان مدتی هست که مقعدم درد میکنه ممکن بخاطر همون بیماری باشه یا علت دیگه ای داره؟

  1. درد مقعد به علت های مختلفی ایجاد میشود. ولی با توجه به اینگه قبلا سابقه بواسیر داشتین ممکنه بیماریتون عود کرده باشه.

 3. سلام.من به ندرت در ناحیه روده بزرگ انهم فقط نصف شب در خواب درد شدیدی حس میکنم بطوریکه از خواب بیدارمیشم ولی این درد بعد 10دقیقه از بین میره و هر یک یا دوماه تجربه میکنم.فقط بیزحمت بگید سرطانه یا نه خیلی ذهنم درگیره
  ممنون از اطلاع رسانیتون

  1. سلام. این درد میتونه علت های خیلی زیادی داشته باشه و آخرین گزینه ای که میشه بهش فکر کرد سرطان هست. درد مقعد اغلب ناشی از بواسیر هست برای معاینه تشریف بیارین تا علت به طور دقیق مشخص بشه

   1. من هم تجربه مشابهی دارم. با توجه به این مقاله، اسپاسم مقعدی باید باشد. تجربه بهم نشون داده هر وقت غذای تند یا نان سفید استفاده میکنم، بعدا دچارش میشم. معمولا با نشستن روی زمین و دراز کردن پاها بعد از چند لحظه برطرف میشود

   2. سلام خسته نباشید منم همین مشکل دارم فقط نصف شب ها وقتی خوابم میاد سراغم. تا یک ساعتی درد میکنه بعد یواش یواش خوب میشه. بد جور درد میکنه سخته تحملش در ماه چند بار این اتفاق میوفته

    1. سلام درد مقعد علت های خیلی زیادی داره. اگر درد به طور مداوم تکرار میشه، باید برای معاینه تشریف بیارین.

    1. منم همینطور بودم چندین ساله فکر کنم 25 سال باشه ولی الان دردش پیوسته ترشده و مدام باید شیاف استفاده کنم هر دکتری هم رفتم سر در نیاورده

  1. علت این مشکل میتواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، شایع ترین علت التهاب و عفونت پروستات است. برای درمان مشکلتون با پزشک ارولوژیست مشورت کنید.

 4. سلام خسته نباشید،دلیل تیر کشیدن یهویی داخل مقعد چی هست؟جوری که یهو ادم میپره و هر چند وقت یبار اینطوری میشه ۱۸ سالمه و پسر هستم

 5. من فقط موقع مدفوع داخل مقعد درد میگیرع بعد چند دقیقه خوب میشه به طوری که انگار اصلا درد نداشتم با دارو یا .. درست میشه بدون لیزر؟

  1. سلام. با توجه به علائمی که دارین، احتمالا دچار بواسیر شدین. برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین و بعد درمان مناسب برای شما مشخص بشه

 6. سلام.خدمت دکتر
  (فقط درد)بدون خونریزی و بدون بیرون زدگی…..بیرون مقعدطرف چپ مقعد کمی داخل..کمی سفت شده اندازه 2ریالی قدیم.درد دارم بیشتر موقع نشستن عادی…ممنون ازراهنمایی شما..مرد هستم

  1. سلام جناب. درد علت های مختلفی دارد و باید برای تشخیص قطعی معاینه بشین. ولی با توجه به علائمی که ذکرکردین مشکلتون ممکن هست به بواسیر مرتبط باشه.

 7. با سلام
  خانم 35 ساله هستم و متاهل .. چند ماهی هست که هر ماه 2-3 بار نصفه شب درد شدید در زیر شکم و مقعد احساس می کنم و از خواب بیدار میشم. که بعد از دستشویی رفتن و گرم کردن اطراف شکم دردم اروم میشه – مشکل یبوست و اسهال ندارم . فقط این چند ماه برای بچه اقدام کردم . ممکنه مشکل از این موضوع باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .
  با تشکر

  1. سلام. مشکلتون علت های مختلفی میتواند داشته باشد که شایع ترین آن بواسیر هست. با توجه به اینکه علائم خاص دیگه ای رو ذکر نکردین پیشنهاد میکنم، برای معاینه حضوری تشریف بیارین

 8. سلام
  الان دوماهه زایمان کردم
  از ده سال پیش دچار شقاق مقعدی شدم
  ولی وقتی به بچه شیر میدهم دچار خونریزی هنگام دفع میشم الان مقعدم به شدت درد میکنه میشه راهنمایی کنید ؟؟

  1. سلام. زخم یا همان بیماری شقاق خود به خود درمان میشود. بهترین راهی که برای درمان وجود دارد، لیزر درمانی است. با توجه به اینکه نوزاد دو ماهه دارید، میتونید از قبل برای لیزر شقاق وقت بگیرین و یک ساعت حضورا تشریف بیارین. لیزر سرپایی هست و بدون درد یا خونریزی انجام میشود.

 9. سمت چپ و بیرون از مقعد درد خیلی زیادی داره حدودا یک ماه و هرروز دردش بیشتر میشه ۱۹ سالمه دخترم هستم اما اصلا خونریزی یا بیرون زدگی نیست
  فقط دردش خیلی زیاده

  1. سلام. باتوجه به اینکه علائم دیگه ای ذکر نکردین برای تشخیص بیماری باید حضورا تشریف بیارین و معاینه بشین. در ضمن بیماریهای مثل بواسیر در افراد مختلف علائم متفاوتی را ایجاد می کند. یعنی ممکن است با وجود ابتلا به این بیماری خونریزی یا بیرون زدگی نداشته باشید.

 10. سلام من 47سالمه شیش ماه پیش بخاطر درد زیاد مقعد پیش جراح رفتم تشخیص دادن شقاق وهموریید است جراحی لیزری کردم ولی دردم بیشترشد یه ماه پیش رفتم دکتر داخلی کولونسکوپی شدم گفتن روده تحریک پذیر داری وتنبلی روده.دارو داد کمی بهترشدم ولی هرکاری میکنم یبوست کامل ازبین نمیره موقع دفع مقدم به سختی بازمیشه همراه بادردزیاد گاهی هم کامل دفع نمیشه کلا دوسه ساعتی بعد تخلیه درد دارم چکارکنم.توروخداراهنمایی کنین

  1. سلام. احتمالا چون مدام یبوست داشتین به بواسیر و شقاق دچار شدین. باید مشکل روده تحریک پذیر درمان کنید تا هم از درد رها بشین هم مجددا به بواسیر دچار نشین. باید شما را معاینه کنم و آزمایشات بررسی کنم تا نظر قطعی بدم. فعلا برای درمان یبوست از ملین های طبیعی مثل پسلیوم استفاده کنید. مصرف حجم زیادی از میوه ها و سبزیجات نیز می تواند در رفع این مشکل به شما کمک کند.

  2. من این مشکل رو ندارم، ولی نسبتا یبوست داشتم، مدتی در رژیم غذایی بعد از ناهار و شام یک قاشق غذاخوری روغن زیتون همراه با آب میخوردم، الان مشکل یبوستم کاملا برطرف شده

   1. بله روغن زیتون برای رفع یبوست خوبه. ولی برای درمان روده تحریک پذیر باید حتما تحت نظر پزشک متخصص باشید.

 11. سلام من هر سه چهار یه بار به این درد دوچار میشم یه هفته طول میکشه پس آروم میشه وبه حالت عادی خودش بر میگرده
  یه وقتای خونم میاد ولی وقتی سرویس میرم یکم درد داره بیرون میشم تا ۶ الا ۷ ساعت درد میکنه پس آرام میشه تادوباره سرویس برم درد میگیره و لبه مقعدم اندزه یه نخوت کوچولو باد میکنه واون بیرون میزنه از مقعد وخیلی درد میکنه
  به ۵ ساعت پس درست میشه تا دوباره نرم سرویس درد نمیکنه
  لطفا راهنمای کنید

  1. سلام. شرایطی که ذکر کردین به احتمال زیاد ناشی از بواسیر هست. برای اطمینان از بیرون زدگی عکس بگیرین و در واتساپ 09198770284 ارسال کنید. راهنمایی تون کنن.

 12. باسلام
  دوهفته درد و یک مقدار خونریزی داشتم.حتی نمیتونستم راحت بشینم که پماد رکتول استفاده کردم الان بهترم ولی هنگام عطسه کردن و موقع تمام شدن ادرار یک لحظه مقعدم درد میگیره
  لطفاً راهنمایی کنید.تشکر

 13. سلام من پارسال باسنم یهویی تیر می‌کشید ک از درد می‌پریدم هوا دکتر متخصص رفتم گفتن از اعصابه ی کپسول سبز رنگ دادن ی هفته خوردم خوب شد الان امروز دوباره دردش شروع شده نه خونریزی دارم ن چیزی یهویی درد میگیره دکتر هم گفت اعصابه اعصاب درستی ندارم عزیزامو از پارسال تا الان دونفر از دست دادم ۱۷ ساله هستم لطفا بگید چ کپسولی استفاده کنم

  1. سلام. باید معاینه بشین علت این درد ها مشخص بشه. توصیه می کنم بدون مشورت با پزشک از هیچ دارو یا کپسولی استفاده نکنید.

 14. سلام چند روزی هست که در ناحیه مقعد احساس درد میکنم که هنگام دراز کشیدن و دفع مدفوع شدید تر میشه انگار که چیزی از داخل به سمت بیرون فشار میاره و سمت چپ مقعد احساس درد میکنم و رابطه نداشتم دلیلش چی میتونه باشه یبوست دارم اما حتی اگر نداشته باشم هم درد دارم

  1. سلام. باید معاینه بشین. با توجه به غعلائمی که ذکر کردین ممکن هست به بواسیر مبتلا باشین اما برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین.

 15. سلام من زمان پریودیم فقط ،میشینم مقعدم تیرمیکشه ازداخل .یا حس میکنم گازه تو رودم میپیچه جای مقعد نرسیده غیب میشه انگار اصلا نبوده .زمانه دیگه اینطورنیست.چیکارکنم خوب شم

 16. سلام یبوست داشتم چند وقت و احساس می‌کردم خوب تخلیه نمیشه مدفوع برا همین از فشار آب استفاده کردم الان چند وقت احساس درد ضربان دار میکنم و وقتی نشستم احساس کمی بیرون زدگی میکنم ولی موقع دفع دردی ندارم میخواستم بدونم علت چیه و هزینه عمل لیزر چند

 17. سلام،ببخشید من قبلا هر چن وقت ی بار یبوست خفیف دچار شدم و هنگام دفع یه مقدار خون میومد،الان چن ماهه ک یبوست نشدم ولی یه کم ملتهب شده مقعدم و بیرون زدگی داره،چ مشکلی هس؟خیلی استرس گرفتم

  1. سلام. احتمالا مشکلتون با توجه به علائمی که ذکر کردین بواسیر هست. برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین.
   نیازی به نگرانی نیست. بواسیر درمان قطعی داره. با یکبار لیزر سرپایی میشه این بیماری درمان کرد.

 18. بیرون زدگی مقعد بدون خونریزی و درد و هیچی نشونه ی چیه؟قبلا چن ماه پیش یکی دو بار یبوست شدم و ی کم موقع دفع خونریزی داشتم

 19. سلام من یه جوان ۱۷ ساله هستم امروز یکدفعه دردی در مقعد و زیر ناف و کمی هم مثانه بصورت هم زمان داشتم مشکلم چیه

 20. سلام من دو سه بار در طول یک ماه اخیر هنگام مدفوع مقعدم درد میگیره و بعد از مدتی خوب و دوباره بهش دچار میشم خونریزی ندارم و درد پایدار نیست و فقط هنگام دفع مدفوع درد میگیره گاهی اوقات خارش داره خودم فکر میکنم ملتهب میشه مشکل چیست

  1. سلام. با توجه به علائمی که ذکرکردین ممکن است، دچار بواسیر داخلی باشین. اما برای بررسی های بیشتر و تشخیص دقیق باید حتما معاینه بشین.

 21. سلام من مدت۳سال می شود که هیچ رابطه ی از معقد ندارم چون درد زیادی داشتم .وقتی باردار بود موقع درد زایمان از معقد هم درد زیادی داشتم.اما بعد از این که نوزادم به دنیا امد یبوست خیلی شدیدی دارم حال مدت ۱۰ماه می شود پیش پزشک معمولی رفتم با دادن یک پودر که با مخلوط میکردم میخورد خوب بود و مدفوعم نرم شده بود اما بعد از تمام شدن دارو دوباره درد هنگام خارج شدن مدفوع دارم وخون خیلی کمی بعد از مدفوع میاید

 22. سلام مدت خیلی زیاد هست مشکل گوارش دارم درد زیر دنده نفغ اسهال یبوست مدفوع مدتی به رنگ سبز تیره الانم درد در ناحیه مقعد اضافه شده داخل خروجی مقعد اندازه یک لوبیا متورم شده و درد شدید ممنون میشم راهنمایی. کنید

 23. سلام، من 36 سالمه، مدت یه ماه هست که درد شدید مقعد دارم، البته اول به نظر یه جوش میاد و بعد کم کم خوب میشه. پیش چندین جراح رفتم یکی میگه شقاق یکی میگه آبسه یکی هم میگه چیزی نیست…. ولی دو هفته منو اسیر می کنه و بعدشم میره و مجددا چند روز بعد همون میشه. من اصلا یبوست ندارم. الیته بهم آنتی هموروئید هم دادن که استفاده کنم.
  واقعا موندم چرا یه تشخیص ندادن که چیه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام، حضوری تشریف بیارین مطب برای معاینه و بررسی دقیق. همچنین می تونید از مقعد عکس بگیرین و به شماره 09198770284 در واتساپ ارسال کنید. تا راهنماییتون کنن

 24. سلام خسته نباشی
  من دو سه روزی هست اول مقعدم درد میکنه سمت راستش و یه چیزی تقریبا سوزنی شکلی به وجود اومد یه خورده داخل مقعد میشه. فقط یه ذره درد دارم و بیماری کولیت روده هم دارم که الان تحت درمان هستم خواستم ببینم نشانه چیه این درد
  با تشکر از شما

 25. سلام
  چند روزی هست کنار مقعد یک برجستگی احساس میکنم که درد شدیدی دارم،چه نشسته چه سر پا و دراز کشیده این درد رو‌دارم،شب ها هم خواب راحتی ندارم از درد،مشکل از چی میتونه باشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  در زمان دفع مدفوع و شسشتو با اب داغ درد کمتر میشه.

 26. سلام جناب دکتر. ببخشید که مزاحمتان شدم. من دیروز در هنگام دفع مدفوع ( مدفوع یکم سفت بود) و باعث درد کمی در مقعدم شد فکر میکنم مدفوعم باعث خراشیدگی مقعدم شده. خونریزی هم ندارم به هیچ وجه. بیرون زدگی هم ندارم.
  دردش هم کم هست خیلی کم. طوری که احساس میکنم حتی نسبت به دیروز دردش هم کمتر شده ولی هنگام دفع مدفوع یکم درد میگره ( یکمی حالت سوزش پیدا میکنه کم) در طول روز هم درد خاصی ندارم اما اگر با انگشت ماساژ بدم یکم کوچولو درد میگیره. سن من هم ۱۸ سال هست.
  با توجه به این علائم پیشنهاد شما چیست جناب دکتر قابل توجه باشد که بنده تهران زندگی نمیکنم و نمیتونم بیام مطب حضرتعالی. ممنون میشم همین جا کمی بنده را راهنمایی کنید

  1. سلام. اگر علائم در طی یک هفته برطرف نشد، برای معاینه حضوری تشریف بیارین. برای کاهش درد یک لگن را از آب گرم پرکنید و برای 20 دقیقه در آن بنشینید.

 27. با سلام ، یک سوال داشتم من سابقه درد مقعد نداشتم الان دو ماهی هست به این درد دچار شدم در طول روز بدون اینکه دستشویی استفاده کنم دو طرف باسن و مقعد یک خارش بسیار شدیدی میگیرم که امان آدم و میبره در ضمن هنگام دفع هم کمی درد دارم ، خواستم اول علت رو بپرسم ، بعد برای درمان باید پیش کدام متخصص برم مثلا گوارش ، داخلی ممنون میشم راهنمایی کنین البته من ساکن ایران نیستم . ممنون از لطف شما

  1. شایع ترین علت این علائم بیماری بواسیر هست. برای تشخیص دقیق تر میتونید از پزشک عمومی کمک بگیرید ولی بهتر هست از ابتدا به متخصص جراح عمومی مراجعه کنید.

 28. خسته نباشید.چند ماهی هست درد معقد دارم که وقتی میشینم رو زمین درد می‌کنه معتقدم.و بعضی اوقات مدفوع م مخاط همراهش هست.خونریزی ندارم هر بار هم که میرم دستشویی تخلیه کامل انگار نمیشم.باسن و معقدم خیلی درد می‌کنه .

  1. سلام. با توجه به علائمی که ذکر کردین احتمالا به بواسیر مبتلا هستید. برای تشخیص دقیق و معاینه و درمان حضورا تشریف بیارین.

 29. سلام وخسته نباشید
  من مدتی تقریبا دوهفته برای دفع خیلی درد میکشم یکبارهم خونریزی داشتم اما مدفوع تقریبا سفتی دارم وبرای دفع اذیت میشم ….درد هم تا دوساعت بعدش ادامه داره…هرروز دفع دارم وتقریبا بعدازدفع درد هاادامه دارهستند مدت ۳روز بهترشد بازدوباره برگشته بااینحال مایعات و…مصرفم بالاست وجدیدا تحرکم بردم بالا
  ممنون میشم درمان رو بدونم واینکه چکاری انجام بدم

  1. سلام. احتمالا به بواسر دچار شدین. برای تشخیص قطعی حضوری تشریف بیارین. درمان بواسیر را میتوانید در این صفحه مطالعه گنید.
   وضعیت یبوست را کنترل کنید و حتما مصرف فیبر را در رژیم غذایی قرار بدین و تحرک هم برای شما خوبه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *