عکس شقاق مقعدی

عکس شقاق مقعدی مزمن یا تصویر و شکل واقعی فیشر

مشاهده عکس شقاق مقعدی راحت ترین راه برای شناسایی بیماری و داشتن اطلاعات دقیق در رابطه با آن است. بیماری زخم مقعدی یا فیشر عارضه دردناکی است که در اثر ایجاد یک زخم یا ترک عمیق در مقعد ایجاد میشود.

علت بیماری تحت فشار قرار گرفتن عضله در اثر عوامل متعددی همچون زایمان، بارداری، یبوست و … است. از دیگر نشانه های این عارضه می توانیم به خونریزی، خارش، سوزش، التهاب اطراف مقعد اشاره کنیم.

بسته به میزان پیشرفت این عارضه درمان های متعددی پیشنهاد میشود. این درمان ها از درمان خانگی، پماد تا تزریق بوتاکس و از جراحی تا لیزر شقاق متفاوت است. مشاهده تصاویر یا عکس بیماری شقاق می توانید اطلاعات کامل تری را در رابطه با این عارضه در اختیاری ما بگذارد.

انواع عکس شقاق مقعدی

عکس شقاق مقعدی
عکس شقاق مقعدی

همان طور که در عکس ها نیز مشخص است، این بیماری می تواند با شدت ها و ظاهرهای متفاوتی ظاهر شود. بسته مدت زمانی که از شروع بیماری گذشته عمل و طول زخم ها متفاوت است.

درد در تمامی انواع این بیماری احساس میشود و علت این امر هم ظاهر شدن زخم فیشر در موضعی حساس و مملو از پایانه های عصبی است. این درد معمولاً به حدی شدید است که بیمار اجازه معاینه دستی را به پزشک نمی دهد.

همچنین با توجه به عکس شقاق مقعدی می توان دریافت کرد. التهاب و عفونت در این بیماری بسیار شایع است. اگر عمق زخم افزایش یابد. ممکن است بیماری دچار خونریزی شود. خون خارج شده از زخم فیشر به رنگ قرمز روشن است.

تصویر شقاق حاد و مزمن

تصویر شقاق حاد و مزمن

این بیماری بسته به مدت زمانی که از شروع علائم گذشته و طول و عمق زخم به دو نوع حاد و مزمن تقسیم بندی میشود. در نوع حاد عمق زخم کمتر و شدت علائم بیشتر است. در صورتی که پس از 8 هفته از شروع علائم اولیه بگذرد بیماری وارد فاز مزمن میشود. همان طور که در عکس فیشر مقعدی نیز مشاهده می کنید. عمق زخم به عضله اسفنکتر رسیده و می تواند درد شدیدی را به همراه داشته باشد.

عکس شقاق و بواسیر

بیماری فیشر و بواسیر هر دو از بیماریهای مقعدی به شمار می روند. فیشر به ترک عمیق و دردناک ناحیه مقعدی گفته میشود. در حالی که بواسیر رگ های متورم شده داخل مقعد و یا خارج از آن است که می تواند به شکل زائده ای گوشتی از مقعد خارج شود. تشابه علائم این بیماری ها مثل درد، خونریزی و یا سوزش در برخی از موارد موجب شده بیماران دچار گمراهی شوند. لازم به ذکر است که درمان بواسیر و شقاق با لیزر امکان پذیر است. در ادامه تصویر شقاق و بواسیر را مشاهده می کنید.

عکس شقاق و بواسیر

آیا من شقاق دارم؟

کارشناسان ما در کلینیک عابدیان آماده هستند، تا با بررسی علائم شما و بررسی عکس شقاق به تشخیص و درمان این بیماری کمک کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *