دکتر متخصص فیستول

بهترین کلینیک و دکتر متخصص جراح فیستول در تهران

فیستول مقعدی بیماری به شدت دردناک و آزار دهنده ای است. احساس درد شدید در اطراف مقعد، ترشحات عفونی، خونریزی و از همه مهمتر بوی نامطبوع ناشی از ترشحات، باعث شده تا بیمار حس بدی نسبت به خودش داشته باشد. اما نیازی به نگرانی نیست. خوشبختانه بیماری فیستول را می توان برای همیشه درمان کرد.

عده زیادی از بیماران اطلاعات صحیح و کاملی در رابطه با بیماری خود ندارند و یا آن را جوش یا آبسه ای می دانند که خود به خود درمان میشود. همچنین عده ای دیگر نمی دانند برای رفع مشکل خود باید به چه پزشک یا متخصصی مراجعه کنند؟ ما در ادامه به شما خواهیم گفت متخصص یا دکتر فیستول کیست؟

نگاهی اجمالی به بیماری 

فیستول مقعد

بیماری فیستول یک مسیر و سوراخ غیرطبیعی تونل مانند است که بین انتهای روده بزرگ (رکتوم) و اطراف مقعد ایجاد میشود. از آنجایی که مقعد مملو از آلودگی است، ایجاد این تونل باعث میشود تا عفونت ها، آلودگی ها و یا حتی مواد زائد از این تونل ها به سطح پوست نفوذ کنند و علت بوی بدی که دائما احساس میکنیم همین ترشحات است.

بهترین راه قطعی برای رهایی از این بیماری لیزر درمانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درمان فیستول با لیزر بر روی لینک کلیک نمایید.

بیشتر بخوانید : فیستول چیست؟ علت، علائم و روشهای تشخیص

دلایل ایجاد فیستول

فیستول در ابتدا بصورت جوش یا آبسه عفونی می باشد. چرک یا عفونتی که برای مدتی طولانی در روده وجود دارد، به مرور راه خود را به سمت پوست باز می کند و باعث ایجاد این تونل میشود.

بیماریهای التهابی روده، آبسه های درمان نشده، بیماری مقاربتی از مهمترین علت های این بیماری به شمار می روند.

بر طبق آمار، بیشتر از 50% موارد آبسه، در طی مدتی کوتاه به فیستول تبدیل می شوند.

علائم

 • تب
 • درد شدید
 • قرمزی و التهاب اطراف زخم
 • مشاهده یک برآمدگی شبیه به سوراخ عمیق
 • ترشحات عفونی یا خون و آبسه های متعدد

متاسفانه فیستول با دارو، پماد و سایر روشها قابل درمان نیست. تنها راه برای رهایی از این بیماری جراحی است. البته جراحی را می توان به روش سنتی و یا لیزر درمانی انجام دهید. اگر تفاوت این دو روش را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم، صفحه مقایسه جراحی سنتی و لیزر فیستول مقعدی را مطالعه کنید.

از مزیت های لیزر میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • لیزر در کمتر از نیم ساعت انجام میشود.
 • سرپایی است و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.
 • بدون درد یا خونریزی است.
 • نسبت به جراحی سنتی دوره نقاهت کوتاه تری دارد.
 • درمان قطعی است و بدون ایجاد عوارضی مانند عفونت
 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • خطر ابتلا به اختیاری در کنترل مدفوع وجود ندارد.
 • نیاز به تزریق داروهای مضر بیهوشی نیست.

برای درمان فیستول به چه دکتری مراجعه کنیم؟

قبل از هر چیز باید بگوییم، علائم بیماری فیستول را هرچند خفیف، جدی بگیرید و سریعاً برای درمان اقدام کنید. زیرا هر چقدر بیماری دیرتر درمان شود، عفونت آن گسترش یافته و حتی تعداد مسیر های فیستول هم بیشتر میشود. اگر فیستول درمان نشود چه عوارضی دارد؟

اگر چند روز از شروع علائم بیماری گذشته و این احتمال را می دهید که دچار فیستول هستید، می توانید برای تشخیص قطعی از پزشک عمومی، متخصص داخلی یا متخصص گوارش کمک بگیرید. این پزشکان نمی توانند با دارو بیماری شما درمان کنند. پس اگر تشخیص فیستول بدهند، بیمار را به متخصص جراحی ارجاع می دهند.

برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، به جای اینکه به چند دکتر مراجعه کنید تا در آخر متخصص جراح را به شما پیشنهاد دهند. می توانید از ابتدا از جراح عمومی کمک بگیرید. جراحی می تواند به معاینه، تشخیص و درمان بیماری بپردازد و شما را از عوارض جراحی سنتی آگاه کند.

در جدول زیر به تفکیک پزشکان و تخصصان آنها در تشخیص، معاینه و درمان بیماری اشاره کردیم:

                تخصص                 تشخیص و معاینه                 درمان
                 عمومی                ✓                     ✕
                داخلی                   ✓                    ✕
                  گوارش                   ✓                   ✕
                  جراح                   ✓                     ✓
                  پوست                   ✕
                     ✕

بهترین جراح فیستول چه ویژگی هایی دارد؟

اولین قدم برای درمان این بیماری انتخاب یک پزشک حاذق است. این انتخاب شما ارتباطی مستقیم با نتیجه ی درمان دارد. در مواردی مشاهده شده، فیستول با روشهای غیر اصولی جراحی شده که در نتیجه ی آن بیمار با شکایت از بی اختیاری در کنترل مدفوع، عفونت و یا عود مجدد فیستول به ما مراجعه کرده است.

بر اساس تجربه، به شما پیشنهاد می کنیم، هنگام انتخاب متخصص فیستول نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • پزشکی را انتخاب کنید که در درجه اول تخصص و در درجه دوم تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد. یعنی حتما قبلا به دفعات این بیماری را درمان کرده و نتیجه ی مثبت گرفته است.
 • اگر این امکان برای شما وجود دارد، از بیمارانی که قبلا توسط این پزشک درمان شده اند، تحقیق کنید.
 • مطمئن شوید که پزشک بهترین درمان را برای شما انتخاب کرده و به دانش روز در زمینه درمان بیماری ها مسلط است. کار با تجهیزات تخصصی لیزر به این سادگی ها نیست و به تبحر خاصی نیاز دارد.
 • پزشکی را برای درمان انتخاب کنید، که زمان کافی برای رسیدگی به شما را داشته باشد، اگر قرار باشد، درمان به چند ماه آینده موکول شود، عفونت فیستول در طی این مدت پیشرفت کرده و درمان پیچیده تر خواهد شد. معمولاً بیمارستان ها برای چند ماه آینده وقت جراحی را تعیین می کنند که این موضوع به شدت به ضرر بیمار خواهد بود.
 • بهتر است درمان لیزری را انتخاب کنید، زیرا برای جراحی سنتی باید چند روز در بیمارستان بستری شوید و درمان با این روش همراه با ریسک بی اختیاری در کنترل مدفوع و عفونت شدید است.

چرا کلینیک دکتر عابدیان را پیشنهاد می کنیم؟

این مجموعه یکی از بهترین کلینیک های لیزر در ایران است که به صورت تخصصی در زمینه درمان بیماریهای نشیمنگاهی مانند فیستول، بواسیر، کیست مویی و شقاق با لیزر فعالیت دارد.
دکتر بیژن عابدیان، پزشک این کلینیک با بیش از 20 سال سابقه در درمان بیماریهای نشیمنگاهی، توانسته هزاران جراحی موفق را در کارنامه کاری خود، به ثبت برساند. از مزایای درمان بیماری فیستول در این مرکز می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • این مرکز مشاوران حرفه ای داشته که می تواند پاسخ گوی تمامی سوالات شما باشند.
 • این کلینیک از کادری مجرب و کارآزموده تشکیل شده است.
 • مراجعه به این مرکز تخصصی می تواند در زمینه معاینه، تشخیص و درمان بیماری به شما کمک کند.
 • نوبت دهی سریع یکی از مزیت های این کلینیک محسوب میشود.
 • استفاده از تجهیزات روز دنیا برای درمان لیزری از مزیت های ویژه ای مرکز است.
 • این کلینیک بیش از 10 ها مورد جراحی با لیزر را طی هر روز با موفقیت انجام میدهد.
 • هزینه درمان فیستول در این مرکز مناسب و مطابق با تعرفه های تعیین شده وزارت بهداشت است.

دریافت نوبت ویزیت

برای دریافت مشاوره تشخیص و درمان بیماری، تعیین وقت ویزیت و اطلاعات تکمیلی در رابطه با لیزر فیستول و هزینه ی آن به این شماره واتساپ پیام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *