هزینه درمان فیستول با لیزر

هزینه درمان و عمل جراحی فیستول با لیزر + ویزیت رایگان

بیماری فیستول مقعدی در نتیجه ی برقراری یک ارتباط (تونل) یا اتصال غیر طبیعی مابین بخشی از روده و پوست اطراف مقعد شکل میگیرد. این بیماری عفونی به شدت دردناک بوده و باعث خارش، سوزش و ترشحات عفونی می شود، بنابراین باید بدون فوت وقت درمان شود!

همیشه یکی از مهمترین سوالات بیماران، در رابطه با هزینه درمان است. در ادامه این صفحه به بررسی هزینه جراحی یا درمان فیستول با لیزر می پردازیم و به تمامی سوالات شما در مورد هزینه پاسخ خواهیم داد. 

ویزیت رایگان در واتساپ

برای مشاوره و رزرو نویت ویزیت به این شماره در واتساپ پیام دهید.

هزینه عمل فیستول با لیزر

فیستول مقعدی بیماری پیچیده ای است، هر چقدر درمان این بیماری را به تاخیر بیندازید، عفونت گسترش پیدا کرده و تعداد مسیر های فیستول هم بیشتر میشود که در این صورت نه تنها عوارض مختلف این بیماری را تجربه خواهید کرد بلکه، مجبور به پرداخت هزینه ی بیشتری بابت درمان هستید. 

بیشتر بخوانید : جراحی فیستول با لیزر

برای از بین بردن مسیر فیستول، بهترین روش سریع و قطعی لیزر است. در این روش نور لیزر جایگزین چاقوی جراحی شده و آسیب ها و عوارض بعدی جراحی سنتی را به طور کامل حذف کرده است. در ضمن این درمان سرپایی است و بدون درد یا خونریزی انجام میشود.

هزینه لیزر فیستول بر اساس میزان پیشرفت بیماری و تعداد مسیر های فیستول و آسیب وارده تعیین میشود. به همین جهت امکان تعیین یک مبلغ مشخص برای همه بیماران وجود ندارد. برای تعیین هزینه، باید پزشک شما را معاینه کند.


تعیین هزینه لیزر فیستول

برای تعیین حدود هزینه، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بعد از بررسی وضعیت شما، هزینه را اعلام کنند.

آیا بیمه هزینه لیزر فیستول را تقبل می کند؟

پاسخ این سوال بستگی به بیمه طرف قرارداد شما دارد. بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها معمولاً هزینه ی مربوط به جراحی های سرپایی که بیمار بستری نمی شود را پرداخت نمیکنند، بنابراین هزینه عمل فیستول با لیزر را نیز تقبل نمی کنند. 

با این حال برخی از بیمه های تکمیلی این هزینه را بر عهده می گیرند. در این مورد بهتر است با شرکت بیمه ی خود در ارتباط باشید.

هزینه جراحی فیستول در بیمارستان خصوصی

جراحی سنتی فیستول (ایجاد برش در مسیر فیستول و تخلیه عفونت) هزینه های سرسام آوری دارد. برای انجام این جراحی باید بیمار داروی بیهوشی دریافت کند که این مسئله نه تنها برای سلامتی مضر است، بلکه به شدت بر افزایش هزینه ها اثر گذار خواهد بود.

از طرفی برای عمل فیستول در بیمارستان خصوصی باید حداقل یکی دو روزی را بستری شوید، که این خود هزینه های گزافی به دنبال دارد.

 تعیین میزان دقیق هزینه عمل جراحی فیستول امکان پذیر نیست. فاکتور های نظیر دستمزد دریافتی پزشک، هزینه دریافتی بیمارستان و اتاق عمل و تعداد شب هایی که در بیمارستان بستری میشوید و ….بر میزان این هزینه اثرگذار و می توانند آن را افزایش دهند.

مقایسه هزینه لیزر و جراحی سنتی فیستول

لیزر درمانی از تمامی جهت از جمله هزینه، نسبت به جراحی سنتی برتری دارد. هزینه جراحی سنتی گاهاً تا چندین برابر از هزینه درمان فیستول با لیزر بیشتر میشود، علت این موضوع موارد زیر است:

بیشتر بخوانید : مقایسه جراحی سنتی و لیزر فیستول مقعدی

 • برای جراحی سنتی نیاز به بستری در بیمارستان است در حالی که لیزر سرپایی و در کمتر از نیم ساعت انجام میشود.
 • برای جراحی سنتی باید از داروی گران قیمت و مضر بیهوشی استفاده شود، ولی لیزر با استفاده از بی حسی موضعی قابل انجام است.
 • لیز دوره نقاهت نداشته و از فردای روز عمل می توانید به کار های روزمره خود برسید. در حالی که جراحی سنتی به چندین هفته استراحت در منزل و مرخصی نیاز دارد.
 • لیزر روش قطعی تنها در یک جلسه انجام میشود. در حالی که جراحی سنتی معمولاً همراه با دیگر روشها بوده و در صورت موفقیت آمیز نبودن بیمار ناچار به تکرار درمان است.

از طرفی در انجام جراحی سنتی پروسه درمان از آزمایشات مختلف تا بستری و انجام جراحی طولانی بوده و این اتلاف وقت موجب پیشرفت بیشتر بیماری خواهد شد. خود این موضوع می تواند هزینه های شما را افزایش دهد.

سوالات متداول

هزینه لیزر فیستول بیشتر است یا جراحی؟

بی شک هزینه جراحی فیستول در بیمارستان چندین برابر لیزر درمانی است. با انجام لیزر هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان، داروی بیهوشی حذف میشوند.

آیا بیمه های تکمیلی هزینه لیزر فیستول را تقبل می کنند؟

بله بیشتر بیمه ها این هزینه را تقبل می کنند.

هزینه دقیق لیزر فیستول چقدر است؟

هزینه دریافتی بستگی به نوع فیستول دارد. برای اطلاع از هزینه دقیق می توانید به این شماره در واتساپ ( ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ ) پیام دهید.

24 دیدگاه دربارهٔ «هزینه درمان و عمل جراحی فیستول با لیزر + ویزیت رایگان»

 1. سلام. من در بهترین بیمارستان خصوصی تهران عمل کردم، خیلی درد گشیدم و چند ماه هم طول کشید، جاش خوب بشه. الانم عفونت کرده، اگر میدونستم از اول لیزر انجام میدادم که اینقدر اذیت نشم.

 2. سلام. من اوایل امسال بود که فیستول عمل کردم، الان مجدد عفونت کرده و درد هم دارم. باید چه کاری انجام بدم؟

 3. سلام. من چند سالی میشه که فیستول دارم. الان دکتر بهم گفتن فیستول شاخه داده و باید سریعا جراحی انجام بدم.

 4. سلام. من هم بواسیر دارم هم فیستول آیا میشه هر دوی این هارو تو یک روز با لیزر عمل کرد؟
  ممنون از پاسخگویی تون

 5. من یک ماه پیش عمل فیستول با لیزر انجام دادم، خیلی راضی بودم، درد و عفونت زخم خیلی سریع برطرف شد. از آقای دکتر عابدیان ممنونم

 6. سلام. میشه هزینه دقیق اعلام کنید. من شیراز هستم و میخواستم برای درمان بیام تهران. ممنون از راهنمایی هاتون

 7. سلام من چند ماه پیش آبسه داشتم و رفتم دکتر تخلیه کرد. الان همون جای آبسه عفونت کرده و خیلی هم درد میکنه. از کجا میتونم بفهمم این آبسه است یا فیستول شده؟

  1. سلام. بله وقتی لیزر انجام میدهید، هزینه های مربوط به بیمارستان، بیهوشی و … حذف میشود. بنابراین هزینه های لیزر بسیار کمتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *