پزشک کیست مویی

بهترین کلینیک و دکتر متخصص کیست مویی در تهران

کیست مویی بیماری به شدت آزار دهنده ای است اما وقتی این کیست متورم شده یا عفونت کرده در واقع به یک دردسر بزرگ و به نظر غیر قابل حل تبدیل شده است. خارش، سوزش و درد شدیدی که در این حالت بیمار تحمل می کند، غیر قابل وصف است. چرا که عمدتا ًدرد ناشی از کیست مویی تا عمق جان احساس میشود، بنابراین بیمارانی که در این شرایط به ما مراجعه می کنند، خواستار درمانی فوری و اورژانسی هستند!

بنابراین لازم است در همان مراحل اولیه و به محض اینکه علائم بیماری را احساس کردید، برای درمان اقدام کنید. در غیر این صورت باید منتظر عواقب درمان نکردن و عوارض جدی این بیماری باشید.

در ادامه می خواهیم به بررسی فرایند درمان سرپایی کیست مویی از انتخاب پزشک معالج، اطلاعاتی در مورد مراجعه به پزشک و …. بپردازیم :

نگاهی اجمالی به بیماری ….

کیست مویی

کیست مویی چیست؟ بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال نوعی بیماری عفونی است که چون در ناحیه نشیمنگاه ظاهر میشود؛ از بیماریهای مقعدی نیز به شمار می رود. 

کیست مویی باعث میشود، حفره یا گودالی روی پوست ظاهر شود که پزشکان علت آن را برگشت مو به داخل پوست می دانند. این حفره به مرور گسترده تر شده و بخش زیادی از پوست و عضلات این ناحیه را درگیر می کند. با پیشرفت بیماری میزان عفونت بیشتر شده و سایر علائم مثل درد، خارش، سوزش و …. نیز تشدید میشوند.

هنوز هم علت مشخصی برای این بیماری یافت نشده اما پزشکان این عارضه را با زیاد نشستن، استفاده از لباسهای تنگ، پرمویی و عدم رعایت بهداشت مرتبط می دانند. اما در هر حال باید خیلی سریع برای درمان کیست مویی اقدام نمایید.

جهت آشنایی بیشتر با شکل ظاهری این بیماری، به صفحه عکس کیست مویی مراجعه کنید.

چرا باید سریعاً برای درمان کیست مویی اقدام کنیم؟

کیست مویی بیماری عفونی و پیشرونده ای است که هر قدر از زمان شروع آن بگذرد، درمان بیماری پیچیده تر میشود. زیرا عفونت، نواحی بیشتری از پوست را درگیر می کند. ممکن است این عفونت به سایر نواحی بدن نفوذ کرده و حتی وارد خون شود. 

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد عوارض درمان نکردن کیست مویی داشته باشید به این صفحه مراجعه کنید.

مشاهده جوش چرکی در اطراف مقعد، فرورفتگی یا برجستگی های دردناک، تب و لیزر از نشانه هایی است که به شما هشدار میدهند، باید هرچه سریع تر برای درمان کیست مویی اقدام کنید.

برای درمان کیست مویی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای تایید و تشخیص کیست مویی می توانید از پزشکان مختلف با تخصص های متفاوت کمک بگیرید، اما برای درمان این بیماری تنها یک پزشک وجود دارد!

متخصص جراح

بهترین گزینه ی دکتر برای تشخیص و درمان کیست مویی، متخصص جراح است. زیرا کاری که این متخصص در آن مهارت ویژه دارد، جراحی است. پزشک جراح تسلط، تجربه و علم کافی برای درمان این بیماری را دارد.

البته که باید توجه داشته باشید، تحصیل در این رشته تنها معیار مورد نیاز برای انتخاب پزشک نیست! در واقع باید از مهارت و تجربه پزشک و روشی که برای درمان کیست مویی انجام میشود، نیز اطمینان خاطر داشته باشید. جراحی که بار ها و بارها کیست مویی را درمان کرده، بی شک با پیچیدگی های درمان این بیماری آشنایی دارد و میتواند بهترین انتخاب پزشک برای درمان این بیماری باشد.

در ضمن این متخصص هم در زمینه درمان به روش جراحی سنتی و هم در درمان با لیزر تخصص کافی را دارا است. 

از متخصص جراح وقت ویزیت بگیرید!

بیماران می توانند همین حالا و از طریق این شماره تماس از متخصص جراح (دکتر بیژن عابدیان) وقت ویزیت بگیرند.

دکتر متخصص عفونت

شاید این تصور اشتباه وجود داشته باشد که برای درمان کیست مویی که عفونت کرده باید از به متخصص عفونت کمک بگیریم. اما خوب است بدانید این پزشکان تنها می توانند در رفع عفونت ناشی از بیماری موثر باشند. در ضمن برطرف شدن عفونت کیست مویی به معنی درمان آن نیست.

این بیماری تنها زمانی به طور کامل از بین میرود که حفره کیست مویی به طور کامل تخلیه شود.

پزشک متخصص پوست

تعدادی از بیماران با مشاهده علائم اولیه کیست مویی، آن را با بیماریهای پوستی مرتبط می دانند و به پزشک متخصص پوست مراجعه می کنند. این پزشکان می توانند به تشخیص بیماری شما کمک کنند؛ اما باید برای درمان از پزشک دیگری کمک بگیرید. 

بهترین جراح کیست مویی چه ویژگی هایی دارد؟

جراحی کیست مویی به دلیل واقع شدن این بیماری در ناحیه ای مملو از اعصاب بسیار حساس است. زیرا هر اشتباهی ممکن است عواقب خاص خود را به همراه داشته باشد. بنابراین لازم است در حین انتخاب پزشک برای رفع این بیماری به نکات زیر توجه داشته باشید:

دکتر متخصص جراح
 • مجرب و متخصص باشد : مسلم است که در اولین قدم این پزشک باید، در زمینه درمان این بیماری علم کافی داشته باشد. اما تجربه و مهارت نیز یکی از لازمه های درمان موفق این بیماری است.
 • درمان را به تعویق نیاندازد : یکی از معیارهای اصلی برای موفقیت در درمان کیست مویی زمان مناسب است. اگر بیماری با تاخیر درمان شود، عفونت گسترش یافته و ممکن است به سایر بافت های بدن و یا خون نفوذ کند. پس پزشکی را انتخاب کنید که بتواند در اسرع وقت شما را ویزیت و بیماری را درمان نماید.
 • به علم روز مسلط باشد : بهتر است این بیماری را جدی بگیرید و پزشکی را انتخاب کنید که به علم روز و روش های نوین درمان آشنایی داشته و آن را به کار گیرد. استفاده از تجهیزات به روز برای درمان نیز می تواند در نتیجه ی آن و پیشگیری از عوارض موثر باشد.

ارائه بهترین خدمات توسط کلینیک عابدیان

کلینیک عابدیان مرکزی تخصصی است که در بهترین نقطه تهران با دسترسی سریع و راحت واقع شده است. این کلینیک سعی کرده تا تمامی شرایط لازم برای رفاه حال بیماران را فراهم نماید تا فرآیندی درمان به بهترین شکل انجام گیرد. از مزایای درمان کیست مویی در کلینیک عابدیان می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • پزشکی متخصص و با تجربه : دکتر بیژن متخصص این مرکز، در حدود 20 سال تجربه مرتبط و مستقیم با درمان این بیماری را داشته و هر روزه بیشتر از 10 ها مورد بیماری مشابه را درمان می نماید.
 • پرسنل و کادری حرفه ای : تمامی افرادی که در این مرکز با عناوین مختلف مشغول به کار هستند، همگی از افرادی دوره دیده ، با تجربه و مسلط انتخاب شده اند، تا بیماران در حین درمان به مشکلی بر نخورند.
 • رعایت اصول بهداشتی : این مرکز سعی کرده تا محیطی آرامش بخش و استریلیزه را برای بیماران فراهم نماید. تا درمان در بهترین حالت خود انجام شود.
 • تجهیزات به روز : استفاده از آخرین دستگاه به روز لیزر که مورد تایید وزارت بهداشت است، موجب شده تا این کلینیک به بهترین گزینه برای درمان این بیماری تبدیل شود.
 • تعرفه های مناسب : ما در این مرکز سعی کردیم، تا برای رفاه حال بیماران تعرفه های خود را به حداقل ممکن کاهش دهیم.
 • ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن : برنامه ریزی دقیق و رعایت نظم حرف اول را میزند. بنابراین بیمارانی که با این مرکز تماس میگیرند، می توانند در کمترین زمان ممکن با پزشک مشورت و یا مورد درمان قرار گیرند.
 • امکان مشاوره رایگان : یکی از مزایای کلینیک ما امکان مشاوره رایگان تلفنی ( و یا طریق واتساپ) با پزشک در مورد تشخیص و نحوه درمان این بیماری است.
 • هزینه مناسب : یکی از ویژگی های این مرکز ، دریافت تعرفه درمانی مناسب و مورد تایید وزارت بهداشت است. جهت اطلاع از هزینه عمل کیست مویی با لیزر در کلینیک عابدیان بر روی لینک کلیک کنید.

با کلینیک عابدیان تماس بگیرید.

بیماران عزیز می توانند از طریق این شماره در پیام رسان واتساپ با ما در ارتباط باشند و در کمترین زمان جواب سوالات خود را بگیرند.

خدمات ویژه برای مراجعین از شهرهای دیگر یا کرج

این مرکز برای بیمارانی که از سایر شهرها برای درمان به کلینیک ما واقع در مرکز شهر تهران مراجعه می کنند، اقدامات ویژه ای را انجام می دهد. این بیماران می توانند به صورت تلفنی با پزشک مشورت داشته و برای لیزر وقت بگیرند. سپس برای درمان به کلینیک مراجعه کنند. 

فرآیند درمان کیست مویی با لیزر به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد و بعد از آن بیماران می توانند به شهر خود بازگردند.

آمادگی برای ملاقات با پزشک

 قبل از مراجعه به پزشک لازم است، موارد زیر را به یاد داشته باشید:

اطلاعاتی که باید به یاد داشته باشید :

 • علائم شما از چه زمانی آغاز شده است؟
 • آیا قبلاً هم سابقه چنین بیماری را داشته اید؟
 • در چه زمان هایی علائم شما شدیدتر است؟
 • چه داروها یا مکمل هایی را به طور منظم مصرف می کنید؟
 • آیا در میان اعضای خانواده سابقه چنین بیماری وجود داشته است؟

سوالاتی که پزشک از شما می پرسد:

 • آیا علائمی مثل تب را تجربه کرده اید؟
 • درد شما در چه زمانی از روز شدیدتر است؟
 • شغل شما چیست؟ آیا تمام روز می نشینید؟

سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید :

 • چه روشهای برای درمان بیماری من وجود دارد؟
 • بهترین راه برای درمان بیماری من چیست؟
 • آیا باید تا روز عمل دارویی مصرف کنم؟
 • قبل از انجام لیزر چه آزمایشاتی را انجام دهم.

سوالات متداول

قبل از مراجعه به پزشک کیست مویی به آزمایش خاصی نیاز است؟

خیر، لازم نیست، آزمایشی انجام دهید، پزشک معاینه انجام میدهد و در صورت لزوم آزمایشات لازم را تجویز می نماید.

برای کیست مویی به چه متخصصی مراجعه کنیم؟

بهترین گزینه پزشک برای کیست مویی، متخصص جراح است.

برای لیزر کیست مویی چطوری باید نوبت ویزیت بگیریم؟

برای تعیین نویت ویزیت می توانید به شماره ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره 2186084961 تماس بگیرید.

20 دیدگاه دربارهٔ «بهترین کلینیک و دکتر متخصص کیست مویی در تهران»

 1. سلام اقای دکتر
  من حدود 5 ماه هست که عمل کیست مویی انجام دادم، زخمم که به تازگی بسته شده بود، سرباز کرده و ترشحات عفونی ازش خارج میشه. به نظرتون باید چکاری انجام بدم؟

 2. سلام دکتر، میخواستم بدونم آیا می تونم در یک روز هم معاینه بشم و هم درمان؟ راهم دوره و رفت آمد برام سخته

  1. سلام. بله می تونید برای ما به شماره ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ در واتساپ پیام ارسال کنید، تا بیماری تشخیص داده شود و سپس در یک جلسه برای درمان حضوری تشریف بیارین.

 3. من چند ماه پیش عمل لیزری انجام دادم. اما باز هم کیست مویی عود کرده، میخواستم بدونم آیا با لیزر هم باز بیماری برمیگرده یا خیر.

  1. سلام. جراحی لیزر کیست مویی درمان قطعی این بیماری است که به طور کامل کیست را تخلیه کرده و از عود مجدد آن جلوگیری می کند.

 4. سلام. دکتر من کیست مویی دارم، ولی فعلا شرایط جراحی ندارم، میشه یک راهکار دیگه به من پیشنهاد کنید.

  1. سلام. میتونید فعلا آنتی بیوتیک مصرف کنید و در اولین فرصت برای جراحی مراجعه کنید. هرچقدر درمان را به تاخیر اندازید، عفونت کیست گسترش یافته و درمان بیماری پیچیده تر خواهد شد.

 5. سلام دکتر من به تازگی متوجه کیست مویی شدم. دکتر گفت اندازه اش کوچیکه و عفونت کمی هم داره، آیا میشه با آنتی بیوتیک درمانش کرد؟

  1. سلام. عمل کیست مویی با لیزر در یک جلسه سرپایی و در کمتر از نیم ساعت انجام میشود. بعد از عمل نیز می توانید به شهر خودتون برگردید.

  1. سلام. بله زیاد نشستن به خصوص در اتومبیل می تواند اصطحاک ناحیه کیست مویی را افزایش دهد، و باعث به وجود آمدن کیست مویی شود.

 6. سلام دکتر من به تازگی متوجه دو تا سوراخ پایین تر از کمرم شده که درد نداره فقط بعضی اوقات ترشحات چرکی داره. آیا ممکن هست این همون کیست مویی باشه؟

  1. سلام. باید معاینه بشین. یک راه دیگه هم این هست که عکس بگیرین و برای ما در واتساپ (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید، تا بیماری دقیق تشخیص داده شود.

 7. سلام دکتر جان. لیزر کیست مویی درد داره؟ و اینکه چقدر زمان می بره تا زخم کیست مویی ترمیم بشه؟ ممنون از پاسخ گویی شما

  1. سلام. خیر لیزر درد و خونریزی ندارد. مدت زمان ترمیم زخم بستگی به وسعت زخم دارد. در مورد لیزر معمولاً کمتر از یک ماه زمان نیاز است. اما میتوانید یک روز بعد از لیزر کارهای روزمره را از سرگیرید.

 8. سلام. آقای دکتر. میشه بگین چه مدت طول میکشه تا زخم کیست مویی خوب بشه؟ من کارمند هستم و نمیتونم چند ماه مرخضی بگیرم از طرفی خیلی هم درد شدید دارم و باید حتما جراحی انجام بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *