درمان بواسیر

درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر سرپایی، بدون عمل جراحی و قطعی

بواسیر یا هموروئید بیماری بسیار شایعی است که حداقل نیمی از مردم در طول زندگی حداقل یکبار به این بیماری دچار میشوند. این بیماری می تواند در هر سنی مشاهده شود، ولی در سن 20 تا 50 سالگی بیشتر شایع است.

اگرچه بواسیر بیماری ناخوشایند و دردناکی است، اما به راحتی قابل درمان هست و همچنین با اصلاح سبک زندگی و خوراک قابل پیشگیری می باشد. از آنجا که بواسیر به طور کلی با گذشت زمان بدتر می شود، پزشکان پیشنهاد می کنند که به محض مشاهده علائم اولیه باید تحت درمان بواسیر قرار بگیرد.

بواسیر یا هموروئید چیست؟ به متورم شدن سیاهرگ ها در ناحیه مقعد گفته میشود. بسته به این اینکه سیاهرگ متورم شده داخل مقعد است و یا خارج از آن، بیماری به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم میشود.

علت چیست؟

هر عاملی که فشار بسیار زیادی به مقعد وارد کند، می تواند علت این بیماری باشد. شایع ترین علت نیز همان یبوست مزمن است زیرا در این صورت فرد مبتلا مجبور میشود، برای رفع مدفوع فشار بسیار زیادی را به این موضع وارد کند. سایر علل به این شرح است:

 • یبوست مزمن
 • بارداری و زایمان
 • کهولت سن
 • اسهال
 • نشستن طولانی مدت
 • بلند کردن اجسام سنگین
 • رابطه مقعدی
 • چاقی و ژنتیک

علائم هموروئید

علائم و نشانه های آزار دهنده این عارضه موجب شده بیماران خیلی سریع به وجود این توده خوش خیم ولی دردناک در مقعد پی ببرند. برخی از مهمترین علائم عبارتند از :

تماس با کارشناسان

بیماران می توانند از طریق این شماره تماس با کارشناسان ما در ارتباط باشند و پاسخ سوالات خود در رابطه با تشخیص و درمان این بیماری را دریافت کنند.

عمل بواسیر با لیزر هموروئید

درمان بواسیر با لیزر

همانطور که اشاره شد، در این بیماری سیاهرگ های مقعد تحت فشار قرار میگیرند و گشاد یا متورم میشوند. این وضعیت ممکن است تا جایی پیشروی کند که زائده هایی گوشتی از مقعد خارج شوند و حتی دریچه مقعد را مسدود کنند. متاسفانه هیچ دارویی و یا درمان خانگی نمی تواند به طور کامل این تورم را از بین ببرد تا رگ به حالت اولیه برگردد. بنابراین تنها راه پیش رو این است که این بافت یا زائده ایجاد شده را بریده و از مقعد خارج کنند.

در گذشته برای برداشتن این زائده ها از تیغ جراحی استفاده میشد که مشکلات خونریزی، بیهوشی و دوران نقاهت طولانی مدت را بهمراه داشت. با ورود تکنولوژی لیزر به دنیای پزشکی، روش های نوینی برای جراحی و درمان بسیاری از بیماری ها ابداع شد که درمان بواسیر با لیزر یکی از روش ها می باشد که با استقبال و رضایت دکتر و بیمار بهمراه است.

برای درمان قطعی بواسیر با لیزر به کمتر از نیم ساعت زمان نیاز داریم. در طول عمل بیمار را بیهوش نمی کنند و از بی حسی موضعی برای آرامش خاطر  استفاده شود.

برای انجام جراحی سرپایی هموروئید با لیزر باید بر روی شکم دراز کشید، و پرستار بیمار را آماده کرده و موضعی که قرار است تحت درمان با لیزر قرار گیرد را باز گذاشته و نواحی دیگر را با پارچه می پوشاند.

در این روش درمان تنها با تابش اشعه انجام میشود و از چاقو و تیغ جراحی استفاده نمی کنند. اشعه لیزر بافت اضافه را بدون هیچ درد یا خونریزی از بین می برد.

بعد از عمل نیازی به بستری نیست و بیمار در همان روز مرخص میشود. حتی بازگشت او به محیط کار نیز مشکلی ندارد. با توجه به اینکه لیزر همزمان با برداشتن زائده جلوی خونریزی را میگیرد نیاز به تعویض پانسمان هم نمی باشد.

به نقل از webmd.com

With an electric probe, a laser beam, or an infrared light, your doctor will make a tiny burn to remove tissue and painlessly seal the end of the hemorrhoid, causing it to close off and shrink. This works best for prolapsed hemorrhoids.

با یک پروب الکتریکی، یک پرتو لیزر یا یک نور مادون قرمز (تولید می شود.) دکتر شما یک سوختگی (برش) کوچک ایجاد می کند، تا بافت را برداشته و انتهای بواسیر را بدون درد ببندد، (لیزر) باعث بسته شدن و کوچک شدن آن (بواسیر) می شود. این روش (لیزر) برای بواسیرهای افتاده یا پرولاپس شده ( بزرگ تر) بهتر است.

مزایای عمل لیزر بواسیر

مزیت ها و ویژگی های متعدد تکنولوژی لیزر، موجب شده امروزه اغلب درمان ها از جراحی چشم تا عمل قلب با این روش انجام شوند و درمان این بیماری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در ضمن مزایای متعدد لیزر نسبت به جراحی موجب شده جایگزین بسیار مناسبی برای آن باشد. شاید اگر شما نیز با این مزیت ها آشنا شوید، این گفته را تایید کنید:

 • درمان سریع کمتر از نیم ساعت
 • درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری
 • بدون درد و خونریزی
 • درمان قطعی (با کمترین میزان بازگشت بیماری)
 • بهبودی سریع و نقاهت کوتاه مدت
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • بدون نیاز به پانسمان و مراقبتهای بعدی
 • مناسب برای درمان بواسیر داخلی و خارجی

هزینه عمل جراحی سرپایی بواسیر با لیزر

هزینه لیزر بواسیر بسته به فاکتورهای مختلفی تعیین میشود. این فاکتورها شامل نوع بواسیر، تعداد آنها، نوع لیزر، مرکز درمانی که لیزر را انجام میدهید و دستمزد پزشک میشود. پس تعیین اینکه دقیقاً هزینه شما چه مقدار است، نشدنی است.

برای اطلاع از هزینه ها می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید. در ضمن در کلینیک دکتر عابدیان، معاینه بیماران و محاسبه هزینه ها رایگان انجام میشود.

دریافت نوبت ویزیت

شما می توانید برای اطلاع از میزان دقیق هزینه های لیزر سرپایی بواسیر و یا مشاوره، از طریق این شماره واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فیلم عمل جراحی هموروئید با لیزر

در این فیلم میتوانید نحوه درمان بواسیر با لیزر را به خوبی مشاهده نمایید. تمامی مراحل درمان که در فیلم مشاهده می کنید، سرپایی و بدون درد یا خونریزی انجام میشود.

پیشگیری

رعایت نکات زیر می تواند به سرعت بخشیدن در بهبودی پس از درمان هموروئید با لیزر کمک کند:

 • سعی کنید، مدت طولانی از روز را نشینید.
 • تحرک خود را افزایش دهید و حتما ساعت هایی از روز را به ورزش اختصاص دهید.
 • از زور زدن در توالت به شدت پرهیز کنید.
 • حتما در رژیم غذایی خود از سبزیجات و حبوبات برای تامین فیبر استفاده کنید.
 • حمام سیتز یا نشستن در آب گرم می تواند در درمان موثر باشد.
 • برای نشستن از یک بالش نرم دوناتی شکل کمک بگیرید.
 • نوشیدن حداقل 8 لیوان آب و مایعات در طول روز را فراموش نکنید.
 • از لباس های چسبان استفاده نکنید.
 • ورزش کگل
 • سعی کنید جنس لباس های شما به خصوص لباس زیر از الیاف طبیعی مثل پنبه و نخ باشد.
 • بهداشت مقعد را رعایت کنید. اما این مسئله نباید باعث شود، بیش از حد خود را بشویید.
 • از شوینده و یا وسایل بهداشتی که ممکن است سبب تحریک پوست شوند، پرهیز کنید.
 • مصرف داروهای ملین می تواند در درمان یبوست موثر باشد، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید، در غیر این صورت نتیجه عکس می گیرید.

سوالات متداول

راه های درمان بواسیر چیست؟

برای درمان این بیماری روشهای مختلفی وجود دارد که از درمان های خانگی، دارویی تا جراحی و لیزر را شامل میشود. اما هیچ یک از این روشهای به اندازه لیزر تاثیر مثبت نداشته و حتی ممکن است عوارضی دیگری را ایجاد کنند.

عمل سرپایی بواسیر در چند جلسه انجام میشود؟

عمل سرپایی با لیزر در ی جلسه نیم ساعته انجام میشود و بعد از آن نیز بیماران می توانند یک روز را در منزل به استراحت بپردازند و از فردا به کارهای روزمره برسند.

آیا درمان قطعی هموروئید کشف شده است؟

بله، لیزر میتواند به طور کامل و بدون درد، خونریزی و یا ایجاد عوارض، زائده هموروئیدی را از بین ببرد. اما اگر بیمار مجدداً به یبوست مزمن دچار شود و یا سبک زندگی اشتباه خود را در پیش گیرد، امکان اینکه بیماری عود کند، وجود دارد.

عمل هموروئید با لیزر دردناک است؟

خیر، حین عمل به بیمار بی حسی موضعی تزریق میشود. همچنین لیزر به دلیل آسیب های کمتری که به جای می گذارد، معمولاً بیماران درد ندارند و یا درد بسیار کمتری را نسبت به دیگر روش های درمان تجربه می کنند.

عوارض لیزر بواسیر چیست؟

لیزر کاملاً ایمن است و تا به حال هیچ عوارضی بعد از انجام این عمل گزارش نشده است.

آیا بعد از عمل لیزری هموروئید در کنترل گاز و مدفوع دچار مشکل می شویم؟

خیر، زیرا که لیزر با دقت بسیار بالایی انجام شده و امکان آسیب رسیدن به عضله مقعدی و یا بی اختیاری وجود ندارد.

خونریزی بعد از لیزر هموروئید طبیعی است؟

بله مقداری خونریزی و یا خون آبه بعد از انجام لیزر طبیعی است.

آیا بعد از درمان بواسیر با لیزر می توان ورزش کرد؟

خیر، بهتر است حداقل تا 2 هفته از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. اما انجام ورزش هایی مثل پیاده روی توصیه میشود.

برای انجام لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان هست؟

خیر، تمامی مراحل از معاینه تا درمان در کلینیک مجهز دکتر عابدیان انجام میشود. و نیازی به بستری در بیمارستان نیست.

لیزر بواسیر با بیهوشی انجام میشود یا بی حسی؟

لیزر تحت بی حسی موضعی انجام میشود. بنابراین نیازی به تحمل عوارض بیهوشی نیست.

آیا نیاز به انجام آزمایشات خاصی قبل از عمل لیزری است؟

خیر لیزر نیاز به آمادگی و یا آزمایش خاصی ندارد.

برای بیماران خانم چه امکاناتی در نظر گرفته شده است؟

در این کلینیک کادر درمانی خانم حضور داشته و بیماران توسط همین کادر برای جراحی آماده میشوند. معمولاً تمام موضع بدن به جز ناحیه جراحی با پارچه پوشانده میشود.

ساعت کاری کلینیک؟

کلینیک ما همه روز از 9 صبح تا 10 شب در خدمت بیماران است. شما می توانید با شماره تماس های  02186084973و یا 09199536808 نوبت ویزیت دریافت کنید.

کلینیک شما برای بیمارانی که از شهرستان مراجعه می کنند چه امکاناتی در نظر گرفته است؟

بیمارانی که از شهرهای دیگر برای مداوا مراجعه می کنند. می توانند بدون اتلاف وقت و در همان روز تحت معاینه و درمان سرپایی قرار بگیرند.

بعد از لیزر از چه داروهایی استفاده کنیم؟

بیمار بعد از لیزر مرخص شده و نیاز به مصرف داروی خاصی ندارید. مگر اینکه پزشک با توجه به شرایط، مصرف داروی خاصی را تجویز کند.

زخم بواسیر را چگونه از بین ببریم ؟

بواسیر زخم نیست. در واقع زائده ای گوشتی است که از مقعد بیرون زده است. این زائده باید با جراحی لیزری یا سنتی از مقعد خارج شود.

45 دیدگاه دربارهٔ «درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر سرپایی، بدون عمل جراحی و قطعی»

  1. سلام، درمان بواسیر با لیزر روشی قطعی و تضمینی است که برای همیشه بواسیر را از بین می برد. البته لازم است بیماران پس از لیزر رژیم غذایی خود را رعایت کنند تا دچار یبوست مزمن نشوند.

  1. سلام، لیزر دوره نقاهت نداشته و از فردای روز عمل میتونید به زندگی روزمره و کارهاتون رسیدگی کنید.

  1. سلام. درمان بواسیر با لیزر روش قطعی هست که عوارض نداره و در کمتر از نیم ساعت هم انجام میشه.

 1. نادر سلیمانی

  آیا ورزش برای درمان بواسیر را توصیه می کنید؟ من دوچرخه سوار هستم به نظرتون این ورزش میتونه تاثیری در بیماری من داشته باشه؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام. انجام ورزش های سبک مثل پیاده روی به جلوگیری از یبوست و درمان بواسیر کمک می کند. اما ورزش هایی مثل دوچرخه سواری می توانند وضعیت را وخیم تر کنند. بنابراین اول برای درمان بواسیر اقدام کنید!

 2. سلام دکتر
  من حدود سه ماه هست که بعد از دفع مدفوع دچار درد میشم و این درد تا چند ساعت هم ادامه داره، به نظرتون من بواسیر دارم؟ در ضمن خونریزی هم ندارم.

  1. سلام، بله با توجه به علائمی که ذکر کردین، احتمالاً به بواسیر دچار شدین. برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین.

  1. بواسیر علت های مختلفی میتواند داشته باشد که مهمترین آن ابتلای طولانی مدت به یبوست مزمن است. دیگر علت های این بیماری اضافه وزن، رابطه مقعدی، و ….. است.

 3. سلام عمل بواسیر با لیزر در چند جلسه انجام میشه. میخوام از شهرستان بیام ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام . لیزر بواسیر در یک جلسه نیم ساعته انجام میشود. برای بیمارانی که از شهر های دیگر مراجعه می کنند، شرایط ویژه ای داریم، می تونن عکس بگیرن و در واتساپ (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) برای ما بفرستن. بعد از تشخیص وقت جراحی تعیین میشه تا یک روز تشریف بیارن مطب تا جراحی لیزری انجام بشه. لیزر سرپایی هست و بیمار بیهوش نمیشه، بعد از لیزر هم میتونید همون روز به شهرتون برگردید. وقتی تماس گرفتنین با کلینیک ذکر کنید از شهری به غیر از تهران هستید تا کامل راهنماییتون کنن.

 4. سلا آقای دکتر من همورویید داخلی داشتم لیزر انجام دادم ولی درد و بوی نامطبوع ترشحات و خونریزی امروز که روز 5 هست همچنان ادامه داره البته من بخیه داشتم. خواستم بدونم طبیعیه؟

 5. من با لمس مقعد متوجه شدم که گوشت مقعدی دارم. ایا امکان بیهوشی هنگام لیزر وجود دارد؟

  1. گوشت اضافه مقعد دلیل های بسیاری دارد. پس برای تشخیص باید با پزشک مشورت کنید! در مورد لیزر هم باید بگم لیزر بدون درد هست با این حال لیزر برای بعضی از بیماران همراه با بیحسی انجام میشود.

  1. بواسیر در دختران علت های زیادی دارد که مهمترین آن یبوست مداوم و مزمن، است. در مواردی این بیماری می تواند با رابطه جنسی مقعدی و اضافه وزن و … در ارتباط باشد.

  1. بیرون زدگی بواسیر با هیچ روشی به داخل بر نمیگرده و تنها راه درمان اون این هست که با لیزر یا جراحی سنتی ( با استفاده از چاقو) حذف شود. که البته استفاده از لیزر موجب میشه تا عوارض بعد از جراحی وجود نداشته باشه

 6. سلام. من از عطاری داروی بواسیر گرفتم و بعد از سه روز هیچ تغییری نکرده به نظرتون استفاده ازش میتونه وضعیت بدتر از قبل هم بکنه؟

  1. سلام .عمل بواسیر ممکنه به مقعد آسیب بزنه و باعث بی اختیاری بشه اما درمان بواسیر با لیزر هیچ عوارضی نداشته و تغییری در دهانه مقعد ایجاد نمی کند.

 7. سلام دکتر. عمل سرپایی بواسیر واقعیت دارد؟ من به دلیل شغلم نمیتونم مدت زمان زیادی مرخصی بگیریم. ممنون میشم توضیح بدین.

 8. سلام آقای دکتر
  من مدت زمان طولانی هست که بواسیر دارم. هر بار که دفع انجام می دهم متورم می شود و از مقعد بیرون می زند. پس از بررسی توسط یک پزشک جراح داخلی، ایشان به من گفتند که هر بار این بیرون زدگی اتفاق افتاد، روی آن آرام فشار بدم و حولش بدهم برود داخل مقعد. اما با گذر زمان این روش خسته کننده شده، ضمن آنکه گاهی زخم باز می کند و سبب خون ریزی می شود. آیا می توانم با روش لیزر بطور قطعی درمانش کنم؟
  همچنین این پزشک جراح به من گفت که یک پیستول هم دارم. برای درمان پیستول چه کاری بایستی انجام داد؟
  ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

  1. سلام. بواسیر فقط و فقط با جراحی درمان میشه. میتونید برای لیزر تشریف بیارین، تا بیماریتون به طور قطع برطرف بشه. لیزر فقط در یک ساعت انجام میشه و بیمار هم درد و خونریزی احساس نمی کنه. فیستول هم باید خیلی سریع درمان بشه، این بیماری عفونی ممکن است عوارض بدتری را ایجاد کند. میتونید بواسیر و فیستول را در یک جلسه لیزر کنید. برای اطلاعات بیشتر به شماره ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ در واتساپ پیام بدین

 9. سلام اقای دکتر
  از طریق رابطه جنسی مقعدم دچار آسیب شده …
  خونریزی و درد و سوزش و خارش دارم …
  روز اول از عسل طبیعی استفاده کردم …
  روز دوم رفتم پماد انتی همورویید گرفتم الان دوبار استفاده کردم
  بعد از استفاده ی پماد کاملا سایز زخم ها تغییر کرد …
  قبل از استفاده ی پماد انگار دوتا جوش بود ولی بعد از استفاده ی پماد کاملا بزرگ شد شبیه دوتا گوشت اضافه …
  الان نمیدونم باید چیکار کنم …لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام. از خود درمانی پرهیز کنید. ابتدا باید بیماری تون دقیق تشخیص داده شود!
   میتونید از مقعد عکس بگیرین و به شماره 09198770284 در واتساپ پیام ارسل کنید تا شمارو راهنمایی کنن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *