عکس بواسیر یا هموروئید

عکس بواسیر یا تصاویر واقعی هموروئید بیرون زده، خفیف، داخلی، خارجی و خونی

بیماری بواسیر یا هموروئید تورم یا گشاد شدن سیاهرگ ها در مقعد و یا خارج از آن و بر روی دریچه خروجی مقعد است.

علائم و نشانه های واضح این بیماری از جمله درد، خونریزی، خارش، سوزش و … نیز شکل ظاهری آن در مراحل پیشرفته تر موجب شده تشخیص ابتدایی آن قبل از مراجعه به پزشک برای بیماران کار ساده ای باشد. 

در این مطلب با بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و عکس انواع بواسیر شامل داخلی، خارجی، خونی، بیرون زده و وضعیت آن در زنان و مردان  آشنا میشوید.

بیشتر بخوانید : درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر سرپایی بدون عمل جراحی و قطعی

مشاوره تشخیص بواسیر

اگر با مشاهده عکس های زیر همچنان در تشخیص بواسیر مشکل داشتید، می توانید به این شماره واتساپ پیام دهید، تا متخصصان با بررسی علائم و مشاهده عکس بواسیر
به شما در تشخیص و درمان این بیماری کمک کنند.

 عکس هموروئید داخلی

هموروئید داخلی نوع شایعی از این بیماری مقعدی است. وقتی سیاهرگ های داخل مقعد (انتهای راست روده) در اثر عوامل مختلف مثل یبوست، تحت فشار قرار گیرد، گشاد و متورم می شوند و هموروئید داخلی ایجاد میشود.
 

عکس هموروئید داخلی
عکس هموروئید داخلی
تصویر بواسیر داخلی

بیشتر بخوانید : درمان هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 1، 2، 3 و 4

عکس بواسیر خارجی

هموروئید خارجی در اثر متورم شدن یا گشاد شدن سیاهرگ های خارج از مقعد ایجاد میشود، موضع ایجاد این بیماری با دقت در هر عکس به طور کامل مشخص است.

عکس بواسیر خارجی ترومبوزه
عکس بواسیر خارجی
عکس بواسیر خارجی
تصاویر+ بواسیر خارجی

بیشتر بخوانید : درمان بواسیر خارجی بدون جراحی

عکس بیرون زدگی بواسیر

اصطلاح بیرون زدگی بواسیر تنها در مورد هموروئید داخلی که پیشرفت کرده، کاربرد دارد. این نوع بیماری در اثر متورم شدن سیاهرگ ها داخل کانال مقعد (رکتوم) ایجاد میشوند. این سیاهرگ های متورم پس از مدتی در اثر اعمال فشار و یا عبور مدفوع به سمت پایین که همان خروجی مقعد قرار دارد، دچار افتادگی شده و اصطلاح پرولاپس میشوند. با ادامه این فرآیند زائده ای گوشتی که همان سیاهرگ است از مقعد بیرون می زند.

در هموروئید های درجه 2، 3 و 4 این زائده قابل مشاهده است که در نوع 4 به هیچ وجه، حتی با فشار دست نیز به داخل بر نمی گردد. این شرایط می تواند به شدت دردناک باشد و حتی فرد در دفع مدفوع نیز با مشکل مواجه شود. درمان بواسیر بیرون زده سریع و اورژانسی انجام میشود. در ادامه چند عکس بیرون زدگی بواسیر را مشاهده می کنید.

عکس بیرون زدگی بواسیر

تصاویر بواسیر زنان

آمار های ابتلا به این بیماری نشان داده، زنان به علت شرایط مختلفی که در طول زندگی تجربه می کنند، بیشتر در معرض هموروئید قرار می گیرند. به طور مثال بواسیر در بارداری و زایمان شایع بوده و تغییرات هورمونی نیز رابطه ای مستقیم با این بیماری دارد و خطر بروز آن را افزایش میدهد.

اما خوب است بدانید مردان نیز از خطر این بیماری در امان نیستند. علائمی که برای هر دو جنس ایجاد میشود، یکسان است. و مسلماً شکل ظاهری این بیماری نیز در مردان و زنان تفاوتی ندارد. برای تایید این موضوع به این چندین عکس بواسیر زنان و مردان با دقت نگاه کنید.

عکس بواسیر زنان
عکس بواسیر مردان

بیشتر بخوانید : علت بیماری بواسیر در زنان و درمان آن

عکس بواسیر خفیف (تازه)

قطعاً مشاهده عکس بواسیر یا همان عکس هموروئید ساده ترین راه برای تشخیص این بیماری است. قبل از هر چیز بگوییم که منظورمان از واژه خفیف این است که بیماری هنوز وارد مراحل پیشرفته (که در آن اصطلاحاً هموروئید پرولاپس میشود.) نشده است. در نتیجه علائم و نشانه های ظاهری که ایجاد می شوند، نیز خفیف هستند.

در مورد هموروئید داخلی که سیاهرگ های آسیب دیده داخل کانال مقعد قرار دارند. ممکن است بیمار هیچ علامت ظاهری را تجربه نکند و یا حتی درد هم نداشته باشد. در واقع در این بیماران علائم زمانی ظاهر می شوند که هموروئید پرولاپس شده و زائده ای گوشتی از مقعد خارج شود.

در صورت ابتلا به نوع خارجی خفیف نیز ممکن است بیمار تنها علائمی مثل درد داشته باشد و یا اندکی تورم و التهاب در اطراف دریچه مقعد ایجاد شود.

عکس عمل بواسیر

عمل جراحی بواسیر یا هموروئید کتومی در مراحل پیشرفته تر این عارضه انجام میشود. یعنی زمانی که هموروئید از مقعد خارج شده و یا نوع خارجی متورم شده است. هموروئیدکتومی جراحی پرریسک و دردناکی است که معمولاً بیماران راضی به انجام آن نمی شوند. در این روش زائده هموروئید با عمل جراحی از مقعد خارج شده و بسته به نظر پزشک ممکن است موضع با بخیه بسته شده و یا حتی باز رها شود. در ادامه تصاویر هموروئید مربوط به عمل این بیماری را مشاهده می کنید.

عکس عمل بواسیر

از آنجایی که عمل جراحی مشکلات عدیده ای از جمله درد و خونریزی شدید را به همراه دارد، معمولاً بیماران از انجام آن واهمه دارند. از این طرفی این درمان به مدت زمان طولانی برای ترمیم زخم نیاز داشته و هزینه های عمل نیز سنگین تر است. همه این مشکلات دست به دست هم داده تا امروزه کمتر جراحی مورد توجه باشد.

با ورود لیزر کمتر کسی راضی به انجام جراحی میشود. لیزر به صورت سرپایی و در کمتر از یک ساعت انجام میشود و بیمار حین درمان درد و یا خونریزی را احساس نمی کند. در ضمن بعد از عمل جراحی نیز خطر عفونت وجود ندارد. برای داشتن اطلاعات کاملتر در رابطه با  درمان و هزینه لیزر بواسیر از طریق شماره تماس های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید : عمل جراحی بواسیر(هموروئید)، عوارض و مراقبت های پس از آن

شکل بواسیر خونی

هموروئید خونی یکی از انواع شایع این بیماری است و همان طور که نام آن پیدا است، با خونریزی همراه میشود. درمان این نوع از بواسیر در اولویت است. زیرا که می تواند عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید. پیشنهاد می کنیم صفحه هموروئید خونی را مطالعه کنید.

عکس بواسیر خونی
شکل بواسیر خونی
عکس هموروئید خونی

بیشتر بخوانید : علت و روشهای درمان بواسیر خونی چیست؟

34 دیدگاه دربارهٔ «عکس بواسیر یا تصاویر واقعی هموروئید بیرون زده، خفیف، داخلی، خارجی و خونی»

 1. شهروز رمضانی

  بعد از انجام لیزر بواسیر به چند روز استراحت نیاز داریم؟ من کارمند هستم و نمیتونم طولانی مدت مرخصی بگیرم!

  1. لیزر تنها در نیم ساعت انجام میشود و بعد از آن میتوانیم به کارها ی روزمره خود برسید. در واقع با انجام لیزر نیازی به طی کردن دوره نقاهت نیست.

 2. من عکس های این صفحه رو دیدم و متوجه شدم که بواسیر خونی دارم . الان باید چه کاری انجام بدم؟ پماد مصرف کنم یا میتونم جراحی انجام بدم؟

  1. بواسیر خونی باید هرچه سریع تر درمان شود. بهترین راهی که برای درمان این بیماری وجود دارد، لیزر درمانی است. در ضمن از طریق این شماره تماس ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ میتونید با کارشناسان ما در واتساپ در ارتباط باشید و مشاوره بگیرید.

   1. سلام من یه هو دیدم یه چیز بر جسته زده بیرون رفتم دکتر گفت باید جراحی بشه توی مطب لیزری عمل کردم اما بعد از یک رو مجددا زده بیرون دلیلش چیه دوباره باید عمل کنم

 3. ببخشید اگر که با استفاده از آنتی هموروئید علائم کمتر بشه ممکنه که نیاز به لیزر نباشه و ضایعه اگر کم باشه رفع می‌شود؟

  1. سلام. پماد آنتی هموروئید تاثیری در کوچک کردن زائده نخواهد داشت. این پماد تنها در رفع علائم بیماری، آن هم موقتا موثر است. در نهایت زائده از بین نخواهد رفت.

 4. سلام ، من امروز حین شستن دسشویی وقتی خیلی زور میزدم متوجه شدم ی خورده از رودم میزنه بیرون ولی بدون فشار دادن برمیگرده این ینی تو مراحل اولیه هموروئیدم ، البته ی مدت قبل ک یبوست بودم ی هفته خونریزی داشتم.
  رودم با رعایت رژیم غذایی خوب میشه یا رفته رفته میاد بیرون و میشع هموروئید داخلی ؟

  1. سلام. بله با توجه به علائمی که ذکرکرذین این احتمال وجود دارد که بواسیر داخلی مبتلا باشین. و اگر درمان نشود، از مقعد خارج خواهد شد. برای تشخیص دقیق تر حضوراً تشریف بیارین.

 5. من با دیدن عکسا فهمیدم بواسیر خفیف دارم دو سه هفته میشه فهمیدم
  بعضی وقتا برجسته میشه بعضی وقتا هم میره داخل و خیلی کم احساس میشه
  خواهش می کنم راهنماییم کنید
  به هیچ وجه نمی تونم برم پیش دکتر
  ۱۷ سالمه

 6. سلام بواسیر خارجی که خیلی کوچیک باشه اندازه یه دونه گندم به چه روشی قابل درمانه؟خونی نیست
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.آیا پماد آنتی هموروئید که برای داخل مقعده باید استفاده کرد؟

  1. سلام ذکر نکردین که چه علائمی دارین؟ ولی اگر مشکلی براتون ایجاد نکرده، فعلا باهاش بسازین. مصرف هیچ دارویی بواسیر از بین نمیبره فقط درد و التهابش کم میکنه. در نهایت باید بواسیر با جراحی سنتی با لیزر بردارین

 7. سلام خسته نباشید..چند وقته موقع دفع مدفوع یه چیزی شبیه دم موش تو همون اندازه میخوره به دستم ولی اکثرا پیداش نیس فقط بعضی وقتا اینجوری میشم ..رفتم دکتر کلونسکوپی کرد ولی اونو ندید..الان چیکار کنم..

 8. سلام
  حدود یک ماه پیش با همسرم به زور از مقعد رابطه برقرار کردم که با درد زیاد و گریه شدید او همراه بود. بعد از انجام کار دیدم که آلت من خونی شده بود. همسرم تا دو سه روز که دستشویی می رفت درد داشت و از مقعدش چند قطره خون هم بیرون می آمد. الان خونریزی نداره و مقعدش هم شکل عادی داره.
  آیا نیاز هست به دکتر مراجعه کنیم؟

  1. سلام. اگر مشکلی ندارن فعلا لازم نیست به پزشک مراجعه کنید. اما اگر درد و خونریزی ادامه داشت حتما با پزشک مشورت کنید.

 9. سلام آقای دکتر
  من نمیدونم بواسیر دارم یا نه؟
  انتهای یه رگ کلفت داخل مقعد حالت اسفنج هست که بیرون می زند و با دست جا می ره
  آیا بواسیر هست؟

 10. سلام دوسالہ زایمان کردم دوران سہ ماھہ بارداری متوجہ شدم کہ بیرون زدگی خفیف ایجاد شدہ بعد زایمانم دوسالہ کہ کم کم دارہ بیشتر میشہ و من ھیچ اقدامی نکردم برای درمانش دردی ھم نداشتم ولی خارش بلہ

  1. سلام. هرچه زودتر برای درمان بیماریتون اقدام کنید. هرچقدر زمان بگذره بیرون زدگی بیشتر میشه. ممکن است بیرون زدگی به مرحله ای برسد که با فشار دست هم به داخل بازنگردد.

 11. خسته نباشین دکتر من بعد زایمان به این مشکل برخوردم اما اذیتم نمی‌کرد چند وقتی خیلی اذیت میشم مثله این که درد زایمان میکشم ببخشید انقد راحت توضیح میدم ،ولی بعد دستشویی واقعا دیگه پاهام جون نداره ،انقدی هم بیرون نزده اندازه شاید ۱گندم کوچولو قبلاخونریزی داشتم الان فقط دررررررد شدید مدفوعم اذیت میشم شکمم سفت نیست چیکار کنم واقعا خجالت میکشم پمادم استفاده مردم چند مدل تاثیر نکرده

  1. زائده ی بواسیر با استفاده از پماد و دارو درمان نمیشود. هرچقدر مدت زمان بیشتری از شروع علائم بگذرد، بیماری پیشرفت کرده و درمان آن نیز پیچیده تر میشود. بهترین راه سریع و قطعی و سرپایی برای درمان این بیماری لیزر است. برای اطلاعات بیشتر صفحه درمان بواسیر را مطالعه کنید.

 12. سلام وقتتون بخیر.ببخشید من یه چند ماهی بود خیلی درد داشتم و نوع درد و حالتم رو از اینترنت ک سرچ کردم متوجه شدم و نوع بیماری من فیشر هست.و با مصرف پماد ام جی باریج خوب شدم حتی موقع نشستن هم درد داشتم.الان یه چند وقته ک دردم باز شروع شده موقع طهارت احساس میکنم اندازه نخود از داخل برجسته شده ولی از بیرون اصلا چیزی مشخص نیست.رفتم پیش دکتر گفتن همورویید هست ترشح هم داره یه مقدار پماد دادن با یه ژل و قرص مترونیدازول ک مصرف کنم وباز ۱ماه دیگه برم پیششون اگه خوب نشده باشم عمل لیزری انجام بدم.شما میفرمایید با پماد از بین نمیره.
  البته شوهرم همیشه با خشونت از پشت نزدیکی میکردن ولی اون زمان هیچ مشکلی پیش نیومد ولی الان ک ۳ساله ازش جدا شدم این مشکل پیش اومده

  1. سلام. متاسفانه توده متورم بواسیر با هیچ دارویی و یا درمان خانگی برطرف نمیشوند. گاهی اوقات پزشکان مصرف پماد را برای رفع درد، خارش و سوزش توصیه می کنند، اما این پماد ها هیچ تاثیری در برطرف کردن عارضه نخواهند داشت. بهترین راهی هم در حال حاضر برای درمان این بیماری وجود دارد، لیزر درمانی است.
   علت این بیماری احتمالا همان رابطه هایی است که اشاره کردین. بواسیر داخلی ممکن است تا وقتی که خفیف است هیچ علامت و نشانه ای نداشته باشد و به یکباره علائم بیماری ظاهر شوند.
   برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر پیشنهاد میکنم صفحه لیزر بواسیر را مطالعه کنید و جهت مشاوره و پرسش سوالات خود نیز می توانید با شماره تماس 02186084961 در ارتباط باشید.

 13. سلام من بعد مرخص شدن از بیمارستان در ناحیه مقعد درد دارم گه هنگام اجابت دردم زیاد میشود دوران نقاهن را میگذرانم توان راه رفتن ندارم درد امانم را بریده و چون خرج زیادی برای درمان کرونا کردم هزینه عممل رو از گمترین تا بالاترین میخواستم تنگی نفس دارم که نمیدانم میتوانم بیایم مطب یا نه لطف کنید به ایمیلم هزیمه را بفرستید خواههش میکنم

  1. سلام. منظورتون متوجه نشدم چه بیماری داشتین؟ و در حال حاضر چه بیماری رو میخواین جراحی کنید؟؟؟ برای اطلاع از هزینه ها میتونید به شماره 09198770284 در واتساپ پیام دهید.

 14. سلام خسته نباشین مدت چند سال کنار مقعدم یه گوشت اضافه دیدم نه اذیت میکنه نه علاعمی دارم به نظرتون چیه؟

 15. من مطالبتونو که خوندم تازه متوجه یه تیکه اضافه کنارمقعدم سدم که نممیدونم چنوقته اینطوریم فک کنم ۶ماه و هیچ علاعم اذیت کننده ای ندارم جز گاهی خارش میشه راهنماییم کنین که بفهمم هموروییده یا نه مرسی لطفا شرایط رفتن پیش دکترندارمم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *